İzmir

Yerel Haber
06 Ekim 2017 - 10:31

Bayraklı'nın Kızları Galibiyet Peşinde

IHA

Bu yıl Türkiye Kadınlar Basketbol 1. liginde İzmir’i temsil edecek olan Bayraklı Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, 2017-2018 sezonuna 8 Ekim Pazar günü deplasmanda karşılaşacağı Mersin maçı ile başlayacak.
Bayraklı Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, geçtiğimiz yıl mücadele ettiği ikinci ligde oynadığı tüm maçları kazanarak namağlup ünvanıyla play-off’a kalmıştı. Burada da iyi maçlar çıkaran potanın perileri, averajla 3. olmuştu. Bayraklı’ın kızları, bir takımın ligden çekilmesiyle 1. ligde mücadele etmeyi hak kazandı.
2. ligde gösterdiği başarıyı 1. ligde de göstermek isteyen Bayraklı Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, sezona Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonunda günde çift idman yaparak hazırlandı. Hazırlık sürecinde çeşitli takımlarla karşılaşan potanın perilerinin performansı teknik heyette memnuniyet oluşturdu. Sezona, federasyon kupası ile başladıklarını dile getiren Bayraklı Belediyespor Kadın Basketbol Takımı baş antrenörü Muhammet Ali Güntürk, “Takıma yeni katılan arkadaşlarımız var. İzmir’de özel turnuvalara katılarak takımın uyumunu görme fırsatımız oldu. Bu yıl ligde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Federasyon kupası da bizim açımızdan çok faydalı geçti. İstediğimizi aldığımızı düşünüyoruz. Lig başlamadan önce bizim için gözlem oldu” dedi.
Takımın eskilerinden Buket Yeşil ile yeni transferlerden Eyfel Akar takımdaki atmosferin çok iyi olduğunu ve başarılı bir hazırlık dönemi sonucunda sezona hazır olduklarını belirterek, "Hedefimiz ligi en üst sıralarda bitirmek. Ligin yeni takımıyız ve elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.
Bayraklı’da spora ve sporcuya yapılan yatırımların özellikle basketbol alanında kısa zamanda önemli başarılar getirdiğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Kızlarımız bu yıl birinci ligde mücadele edecekler. Hepsini ayrı ayrı kutluyorum. Bu başarı Bayraklı’ya hayırlı olsun. Devamı gelecektir” dedi.

İzmirYerel Seçim Sonuçları

İzmir Hava Durumu

18°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.