Bayram tatilinde ne izleyeceğiz?

Elalemin “deniz keyfi”, “tatil keyfi” postlarına hazır mısınız? Bayram tatiline az kaldı malum. Kafalarda İnstagram’dan yapılacak paylaşımlar kurgulanmıştır bile. Tatilde bulunduğunuz şehirde kalacak olanlardansanız geriye yapılacak birkaç şey kalıyor…

Bayram tatilinde ne izleyeceğiz?

Bayram tatilini yaşadığınız kentte geçirecekseniz nispetli tatil fotoğraflarından uzaklaşmak için ya aile ziyaretlerine katılacaksınız –ki bu, “okul ne alemde?”, “ne zaman evleneceksin?” sorularına muhatap olmayı da beraberinde getirecek ya da kendinizi sokaklara atıp gezeceksiniz. Bir diğer mantıklı seçenek de biriken dizi ve film stokunu eritmek…

Biriken diyorum çünkü malum, özellikle de son yıllarda Netflix vs hayatımıza girince bir dizi deryasıyla karşı karşıya kaldık. Buna bir de izlenmesi gereken filmleri ekleyince yapılacaklar listesi kabardıkça kabarıyor. Geçtiğimiz aylarda Pop Kare’de de Mayk ile konuştuğumuz gibi dizilerin bu yükselişi, beraberinde de ünlü oyuncuların bu projelerde daha kolay yer almasını sonucunu doğurdu.

Yıldız oyuncuların yanı sıra senaryo konusunda da ağızları açık bırakan diziler artık bu sektörü, endüstriyi, sanatı bambaşka bir yöne doğru çevirdi. Son zamanlarda izlediğim üçü de Netflix yapımı olan Dark, The Rain ve Dağ Evi dizileri bu açıdan beni derin düşüncelere sevk etti bile.

 

 

Ancak bayram tatilinde derin düşüncelere dalmaya çok da gerek olmadığını kanaatindeyim. Bu tatili hak etmiş insanlar olarak izlenecek birçok eğlenceli içerik mevcut. Netflix üzerinden kolaylıkla izleyebileceğiniz Şarkıdaki Kız, Hokkabaz, Limonata, ve Felekten Bir Gece serisinin yanı sıra “Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu”, “Bu Nasıl Aile!” ve “Git Başımdan” tatilsiz bayram tatilinde iyi birer teselli ikramiyesi olarak aklıma gelen yapımlar.

Tatile gidememiş olmak sizin için çok da sorun yaratmıyor ve “her türlü yapıma açığım” diyorsanız o zaman Natalie Portman’ın başrolünde oynadığı Annihilation filmi dikkatlerden kaçmamalı. Bilim kurgu türünde son dönemlerde yapılan en iyi filmlerden biri olan Annihilation Alex Garland’ın Ex Machina’dan sonra çıtayı daha da arttırdığı bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Velhasıl bayramda az tatlı yiyin, sinir bozucu sorular sorulsa da akraba ziyaretlerine gidin ve dönüşte de kafa dağıtacak bir şeyler izleyin.

ihsan.dindar@milliyet.com.tr

http://instagram.com/ihsandinovski

Bu makaleye ifade bırak