18.06.2008 00:40 | Son Güncelleme: 18.06.2008-23:42
EKONOMİ SERVİSİ

Bayrampaşa’ya çocuklar için 18 dönümlük eğlence merkezi

Ora İstanbul Gayrimenkul şirketi, Bayrampaşa’da 275 milyon euro’luk yatırımla alışveriş merkezi, otel, çocuk eğlence parkı ve kongre merkezinden oluşan bir projeye başladı

Bayrampaşa’ya çocuklar için 18 dönümlük eğlence merkezi

Ora İstanbul Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Yönetim Kurulu Üyesi Emine Kıray, Bayrampaşa’da otogarın yanına inşa edilecek Ora İstanbul adlı projede, bir outlet alışveriş merkezi, iki otel, çocuk eğlence parkı ve çok amaçlı gösteri merkezinin yer alacağını söyledi.
Kıray, 275 milyon euro’ya mal olacak projenin, 2010 yılında tamamlandığında 450 milyon euro’luk bir değere ulaşacağını belirterek, “Projeden yılda 550 milyon euro ciro elde edilecek ve Türkiye ekonomisine 1 milyar euro katkı sağlanacak” dedi. Kıray, 2 bin 500 kişiye iş olanağı sağlayacak olan projeyi, yılda 12 milyon kişinin ziyaret edeceğini söyledi.

8 bin kişilik gösteri merkezi 
70 bin metrekare arazide, 360 bin metrekare inşaat alanına kurulacak olan projenin yüzde 40’ını özkaynakla finanse edeceklerini belirten Kıray, “Garanti Bankası’ndan 3 yıl geri ödemesiz, 10 yıl vadeli olarak 165 milyon euro kredi sağladık” diye konuştu.
Projede, 25 bin metrekarelik outlet alışveriş merkezinin yanı sıra 7 bin 500 metrekarelik elektronik eşya mağazası ve 6 bin 500 metrekarelik bir büyük mağaza yer alacak. Projede ayrıca 2 bin 100 kişilik 10 sinema salonu, 4 bin metrekarelik fitness ve spa merkezi, 500 kişilik açık hava tiyatrosu bulunacak. 
3-14 yaş arasındaki çocuklara hitap eden eğlence merkezi ise 5 bin metrekarelik kapalı ve 13 bin metrekare açık alandan oluşacak. 8 bin kişilik gösteri merkezi; konser,  boks karşılaşması ve moto siklet gösterileri gibi birçok farklı etkinliğe imkan verecek. Proje kapsamında ayrıca 4 yıldızlı Crowne Plaza ile 3 yıldızlı Holiday Inn Express otelleri de yer alacak.

 

Çocuk parkında 35 farklı eğlence ünitesi
Ora İstanbul Çocuk Eğlence Parkı  birçoğu Türkiye’ye ilk defa getirilecek 35’in üzerinde eğlence ünitesi barındırıyor.
Okul gruplarına hitap edecek olan ‘eğlenceli eğitim’ bölümünde çocuklar kendi dergilerini hazırlayıp basabilecek, televizyon stüdyosunda çekim yapabilecek ve bilimsel konuları eğlenerek öğrenebilecek.
Aileler ve çocuklarla ilgili kuruluşlara uygun fiyatlara aktivite olanağının  sağlanacağı merkezde, okullarda etkinlik planlayabilecek.
Çocuk Eğlence Parkı’nın tasarımını İtalya’dan Valerio Mazzoli Studio, işletmesini ise International Theme Park Servises gerçekleştirdi. Paris’teki Disneyland, Jakarta’daki Leonardo Project ve Rio de Janerio’daki Chocalate Factory, Valerio Mazzoli’nin projeleri arasında yer alıyor.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0