Gündem
20.12.2012 - 11:44 | Son Güncelleme: 20.12.2012-15:18

Bazı il ve ilçelerde okullar tatil

Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi.

Sitene Ekle

Adıyaman Belediyesi'ne 100'e yakın su baskını ihbarı yapıldığı öğrenildi. Belediye ekipleri yağışın aralıksız devam etmesi nedeniyle ekip sayısını artırmasına rağmen su baskınlara yetişmekte zorlanıyor. İl merkezinde yağış nedeniyle ulaşımda güçlükle yapılabiliyor.

Bu arada Adıyaman merkezde Yavuz Selim İlköğretim Okulu'nu da su bastığı öğrenildi. Hakkari'de kar yağışı: Okullar 2 gün tatil edildi

Hakkari ve ilçelerinde etkili olan kar yağışından dolayı okullar 2 gün tatil edildi. Yüksekova ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgilere göre Hakkari merkez ve ilçelerinde metorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda il ve ilçelerde kar yağışının önümüzdeki 2 gün içinde şiddetini artırarak devam edeceği, bunun üzerine eğitime 2 gün ara verilme kararı alındı. İl, ilçe ve köylerde okullar Perşembe ve Cuma günü tatil edildi.

Arapgir'de yoğun kar yağışı dolayısıyla eğitime 2 gün daha ara verildi Arapgir ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün daha ara verildi.

İlçe Kaymakamı Ercan Turan, yaptığı açıklamada, yoğun yağış nedeniyle kar kalınlığının 75 santimetreye ulaştığı ilçede, yatılı bölge okulları hariç, ilköğretim ve lise okullarının bugün ve 21 Aralık Cuma günü tatil edildiğini bildirdi.

Okulların tatil edildiği, vatandaşlara belediye hoparlörlerinden yapılan anonslarla duyuruldu

Öte yandan Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla, kar yağışı nedeniyle  yarın Bursa merkez ve ilçelerinde kamuda çalışan engelli ve hamileleri izinli saydı.

KARS 2 GÜN TATİL

Kars’ta öğlenden sonra etkili olan yoğun kar yağışından dolayı kentte ilk ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi. Kars’ta son günlerde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışından dolayı il genelinde 100 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirildi. Kar yağışından dolayı okullarda 2 gün tatil edildi.

Kar yağışının etkili olduğu Kars’ta trafik ekipleri de sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Görüş açısının bazı bölgelerde kar yağışı ve tipiden dolayı sıfıra düştüğü Boğatepe Ardahan karayolu ile Kars Iğdır karayolunda ise ulaşıma kontrollü olarak izin veriliyor. Kars’ta kar yağışının gece daha etkili olması bekleniyor.

 

 

METEOROLOJİDEN MARMARA'YA KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI


Bilgi Yarışmasıİnsanlar tarafından ilk olarak hangi hayvanlar evcilleştirilmiştir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
İçki ve tütünü yasaklayan padişah hangisidir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX