Bursa

Yerel Haber
05 Mart 2014 - 18:02

BBP’DEN SİVALILAR DERNEĞİNE ZİYARET

IHA

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Alfatlı, ilçe belediye başkan adayları ve meclis üye adayları ile birlikte Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.
Bursa Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Dinçyılmaz, ziyaretten dolayı BBP’lilere teşekkür etti. Ayrıca ziyarette Balıkesir, Gaziantep, Muğla, Şanlıurfa, Bilecik, Sinop, Van ve Muş Anadolu Federasyon dernek başkanları da yer aldı. BBP’nin faaliyetlerini takip ettiklerini belirten Dinçyılmaz, “Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu da çok iyi tanıyoruz. Bizlerde kime sorarsanız BBP sempatisi vardır. Rahmetli başkan hiç ayrım yapmazdı. O felsefeyi benimsemişti. Sivas’da büyük bir farkla BBP oy alırdı. Sizlere de başarılar diliyorum ve bu yolda büyüyerek gitmenizi istiyorum” dedi.
Parti olarak siyasetin Anadolu’dan uzanan eli olmak istediklerini vurgulayan BBP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Alfatlı, “O Anadolu gençlerinin devleti yöneten partisi olmak istedik. Kuruluş amacımız, zalimin karşısında, mazlumun yanında olmak. Rahmetli Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasının açıklanmasının istiyoruz. Kaza mı yoksa suikast mi öğrenmek istiyoruz. 5 yıl geçti ama bir dava dahil açılmadı. Tutuklanan herkes serbest bırakıldı” diye konuştu.
BBP olarak tüm halkı kucaklayan bir misyonlarının olduğuna işaret eden Alfatlı, “Bizim milli birlik ve beraberliğimiz önce gelir. 75 milyon kardeşimizdir. İktidar partisi, 30 Mart yerel seçimlerine genel seçim havasında bakıyor. Ama bizler, bu seçimlerde hizmeti en çok verecek adaylara oy verilmesini istiyoruz. Bu yüzden sivil toplum örgütleri önemli. Türkiye genelinde de oyumuzu artırmak istiyoruz Geçen seçimlerde 2.2 oranını bu seçimlerde daha yüksek oranlara taşımak istiyoruz. En önemli problemler ulaşım ve trafik. Bursa’ya iyi bir metro hattı lazım. Bu metro hattının da Gemlik, İnegöl, Mudanya’ya kadar gitmesi lazım. Kentsel projemizde var. Çarpık yerleşmeyi yok etmek istiyoruz. 5 yıl daha giderse Bursa kurtulamaz bir hale gelecek. Amatör takımlarla ve Bursaspor’la ilgilide projelerimiz var. Seçilirsek, bu projeler ile Bursamız daha güzel ve daha iyi yerlere gelecek” şeklinde konuştu.

BursaYerel Seçim Sonuçları
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.