Bebeklerde diş çıkarma sorun olmasın!

Diş çıkarma genellikle aniden ortaya çıkan ve normal gelişimin bir parçası olan bir durumdur. Bu süreç genelde ağrısızdır ya da diş etlerinde hafif acıya sebep olduğundan bebeğinizi huysuzlaştırabilir.

Bebeklerde diş çıkarma sorun olmasın!
Cindy Crawford bikiniyle görüntülendiBirkaç ay sonra 50 yaşını bitirecek ünlü manken Cindy Crawford, bikinisiyle görüntülendi ve hala çok seksi bir vücuda sahip olduğunu kanıtladı.
Çatlak nasıl geçer?Dermatoloji Uzmanı Uzman Dr.Fulya Tezel, çatlak olan bölgenin kaşınmaması gerektiğini söyledi. Peki, çatlak nasıl geçer?
Babaya çocuk emanet edilirse ne olur?Babaya çocuk emanet edilirse ne olur sorusunun cevabı niteliğinde birbirinden sevimli fotoğraflar. Elbette bazıları tehlikeli de :)
Kemoterapi yerine hap dönemiLLMBİR Başkanı Prof. Dr. Özcan, özellikle ağızdan alınabilen ilaçların gelecekte kemoterapinin yerini alacağını belirtti.
Kavun kesmenin en kolay yoluPek çok insanın vazgeçilmezlerinden olan kavunu kısa bir sürede böyle kesebilirsiniz.
Kyle ve Alisa'nın aşkından bir günSosyal medya sitesi Pinterest'ın gözde çiftlerinden Kyle ve Alisa'nın bir gün boyunca birlikte çektikleri fotoğrafları oldukça duygusal... İşte bir aşkın bir günlük izleri...
Kapı stickerları ile kapı dekorasyonuEvinizdeki kapılara stickerlar yapıştırarak çok sevimli ve tarz bir ev dekorasyonu yaratabilirsiniz. İşte en eğlenceli kapı ve dolap stickerları
Ahmet Beyler’in İlk Albümü Pasaj Müzik Etiketiyle RaflardaBirlikte birlikte çalalım, söyleyelim, eğlenelim misyonerleri Ahmet Beyler’in ilk albümü “Hayat Nerde”, Pasaj Müzik etiketiyle Itunes ve tüm müzik marketlerde yayında.
PEMBE BLOG
1/3

Bebeklerde diş çıkarma genellikle 6 aylıkken başlar ancak bazen 3 ay ile 12 aylık dönemler arasında değişiklik gösterebilir. Bebeklerin büyük bir bölümünde ilk diş ön damakta görülür ve 20 aylık olana kadar tüm süt dişleri tamamlanmış olur.

Diş Çıkarmanın Başladığı Nasıl Anlaşılır?

- Bebeğin ağzı sulanmaya ve fazla tükürük üretmeye başlar.
- Oyuncaklarını ve parmaklarını sürekli olarak ağzına götürür ve çiğnemeye çalışır.
- Diş etlerinde şişkinlik görülür ve dişi çıkacağı yer hassaslaşır.
- Huysuzluk söz konusudur.
- Hafif ateşlenme görülebilir.

Kesin olarak ateşin, ishalin ve diğer sistematik hastalıkların diş çıkarmayla ilgili olduğu söylenemez. Diş çıkarma döneminde çıkan ateş tamamen rastlantısal bir biçimde gelişmiş olabilir. Bu nedenle doktora başvurmak önerilmektedir.
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçınca haftasındasınız?