Bebeklerde diş çıkarma sorun olmasın!

Diş çıkarma genellikle aniden ortaya çıkan ve normal gelişimin bir parçası olan bir durumdur. Bu süreç genelde ağrısızdır ya da diş etlerinde hafif acıya sebep olduğundan bebeğinizi huysuzlaştırabilir.

Bebeklerde diş çıkarma sorun olmasın!
1 gr
0.06Kcaltüm değerler
Allık mucizesi: Tek ürünle 3 çözüm“Yanak farı” olarak da nitelendirebileceğimiz allık, renklerine ve çeşitlerine göre birçok konuda yararlanılabilecek esnek ve işlevsel bir ürün. Bu mucizevi ürünle, sen de 1 taşla 3 kuş vurabilirsin!
UpSpring Baby ÜrünleriBebekform.com, başarısı kanıtlanmış UpSpring Baby ürünleri ile anneleri buluşturuyor.
Sigara öksürüğüne doğal çözüm!Dr. Mustafa Eraslan insan sağlığını tehdit eden sigara kullanımına karşı doğal bitkilerle çözüm önerilerinde bulundu.
Pratik sosisli yumurta tarifiHem pratik hem de güzel bir sunuma sahip lezzetli sosisli yumurta hazırlayabilirsiniz.
Düzenli cinsel hayat kalp krizi riskini azaltıyorUzmanı Doç. Dr. Alp Burak Çatakoğlu haftada iki gün cinsel birlikteliği olan kişilerde kalp krizi görülme oranının düşük olduğunu belirtti.
Doğa dostu kendin yap objelerÇöpe atmak yerine basit değişikliklerile pek çok malzemeye yeniden hayat verebilirsiniz.
Çocuklar sanat için UNIQ İstanbul'daUNIQ Çocuk; birbirinden renkli ve eğlenceli, çocukların yaratıcılığını geliştirmeye yönelik atölyelere ev sahipliği yapmaya başladı.
PEMBE BLOG
1/3

Bebeklerde diş çıkarma genellikle 6 aylıkken başlar ancak bazen 3 ay ile 12 aylık dönemler arasında değişiklik gösterebilir. Bebeklerin büyük bir bölümünde ilk diş ön damakta görülür ve 20 aylık olana kadar tüm süt dişleri tamamlanmış olur.

Diş Çıkarmanın Başladığı Nasıl Anlaşılır?

- Bebeğin ağzı sulanmaya ve fazla tükürük üretmeye başlar.
- Oyuncaklarını ve parmaklarını sürekli olarak ağzına götürür ve çiğnemeye çalışır.
- Diş etlerinde şişkinlik görülür ve dişi çıkacağı yer hassaslaşır.
- Huysuzluk söz konusudur.
- Hafif ateşlenme görülebilir.

Kesin olarak ateşin, ishalin ve diğer sistematik hastalıkların diş çıkarmayla ilgili olduğu söylenemez. Diş çıkarma döneminde çıkan ateş tamamen rastlantısal bir biçimde gelişmiş olabilir. Bu nedenle doktora başvurmak önerilmektedir.

Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol tuşlarını kullanabilirsiniz.
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçınca haftasındasınız?