03.10.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 03.10.2018-1:30 A-A+

BEDAVA DÜNYA SEYAHATİ!İzleyecek keyifli bir şey bulamadığım için deliler gibi zap yaparken takıldım, ‘Ataman’la Devr-i Alem’ programına. Radyoculuk ve sunuculuğu Türkiye’de en çok hakkını vererek yapan isimlerden Ataman Erkul... Çok genç yaşta başladığı meslekte uzun yıllardır diksiyonu, kültürü, zekası ve yüksek enerjisiyle içinde olduğu her projeye değer ve kalite katıyor. Ortalık iki kelimeyi yan yana getiremeyen sunucu sıfatlılarla dolu olunca, Erkul gibi gerçek sunucular, daha da kıymetleniyor gözümde, ne yalan söyleyeyim...

Dünyayı gezdiği programı izlerken, sanki ben de onunla birlikte geziyormuşum gibi hissettim. Başarılı sunucu 360 TV’deki programında bir yandan gittiği şehirlerle ilgili bilinmesi gereken her ayrıntıyı paylaşırken, bir yandan da izleyicinin çok eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor. Tanıttığı her yeri izleyene yaşatıyor. Çekimler muazzam, hele drone’la her yeri kuşbakışı göstermelerine bayıldım.

Bugüne kadar Afrika, Peru, Bolivya, Dominik, Meksika, Küba ve Avrupa’da    37 ülke ve 60’ın üzerinde şehir gezmiş. Yayılıp oturduğunuz koltuktan bedava dünya seyahati yaptıran ‘Ataman’la   Devr-i Alem’, son dönemde ekranda gördüğüm en iyi işlerden...

YENİ BULUŞMA NOKTASI

Geçtiğimiz günlerde Nişantaşı’nda kız kıza sohbetimize hoşluk katacak bir mekan ararken, karşımıza Glens İstanbul çıktı. Yemyeşil bir bahçede oturuyormuş hissi veren kocaman bitkileri, yüksek tavanlı ferah ortamı, dozunda ayarlanmış ışıklandırması ve rahat oturma köşeleriyle önce dekorasyonu bizi kendine çekti.

Diyeti bozmaya niyet ettiğimizden, İtalyan restoranı olması da ayrı hoşumuza gitti tabii! Her şeyden tatmak için yemekleri ortaya söyledik. Allah’tan ısmarladıklarımız çok lezzetliydi de mideler bayram edince bir diyetin daha başarısızlıkla sonuçlanması can yakmadı!

Glens İstanbul’u çok beğenince mekanın işletmecisi Egemen İskender’e sordum da sordum. Zengin menüsünde Akdeniz lezzetleri sunan mekanın ödüllü bar şefi Cevat Yıldırım kontrolündeki bar bölümü de kokteylleriyle iddialı. Kokteylleri denerken, ünlü DJ’ler eşliğinde harika müzik dinleme lüksü cabası... Akşamları İstanbul manzarasına tepeden baktığınız roof bölümü çok keyifli. Ayrıca evcil hayvanları kabul etmeleri de büyük artı. Mayısta açılan mekan, Nişantaşı’nın yeni buluşma noktası olmuş bile, özellikle akşamları fazlasıyla kalabalıkmış. Yine herkes benden   önce keşfetmiş!

©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.