25.02.2009 04:02 | Son Güncelleme:

Behçet Oktay intihar etti!

İntihar girişiminde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Hareket Daire Başkanı Behçet Oktay, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Gazi Üniversitesi Hastanesine kaldırılan ve ameliyata alınan Oktay, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.
Emniyet yetkilileri Oktay’a otopsi yapılacağını belirterek, intiharla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğünü kaydettiler.
Olayın duyulmasının ardından Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, Behçet Oktay’ın çalışma arkadaşları ve Emniyet Genel Müdürlüğünden üst düzey yetkiler hastaneye geldiler.

Otopsi işlemi sonuçlanırsa Oktay için Emniyet Genel Müdürlüğü’nde bugün tören düzenlenecek. Törenin ardından Oktay’ın cenazesinin uçakla Malatya’ya gönderileceği öğrenildi.
Hekimhan’da 1957’de doğan Oktay, ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra 1975 yılında polis kolejinden, 1978 yılında da Polis Akademisi’nden mezun oldu. Erzincan, Kars, İstanbul, Afyonkarahisar ve Bingöl’de görev yapan Oktay, 23. Dönem Özel Harekat Kursunu başarıyla tamamlamasının ardından 1994-1997 yıllarında Diyarbakır’da görev yaptı.
1997 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı görevine atanan Oktay, evli ve biri kız üç çocuk babasıydı.
Görevi esnasında çok sayıda taltif ve takdirname alan Oktay, Türk Silahlı Kuvvetleri Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası sahibiydi.

BABASI, HABERİ DUYUNCA FENALAŞARAK HASTANEYE KALDIRILDI
Behçet Oktay’ın Malatya’nın Hekimhan ilçesinde yaşayan babası Muhammet Oktay (78), haberi duyunca fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Hekimhan’da Şehit Fethi Akyüz Mahallesi’nde ziraat ilaçları bayiliği yapan kızı Zeynep Demirci ile yaşayan Muhammet Oktay, oğlunun ölüm haberini duyunca fenalaştı ve yakınları tarafından Malatya’daki bir hastaneye kaldırıldı.
Behçet Oktay’ın annesi Münüre Oktay’ın (77) 6 ay önce vefat ettiği bildirildi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0