15.06.2018 12:38 | Son Güncelleme:
AA

Bekir Bozdağ: Terör örgütünün maşası olduğu çok net

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Suruç'taki saldırı ile ilgili: "Bunların PKK terör örgütünün maşası olduğu çok net." açıklamasında bulundu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ,  Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki AK Parti'lilere yönelik silahlı saldırıya  ilişkin, "Bu saldırıyı gerçekleştirenler, buna katılanlar, bunun hesabını mutlaka  vereceklerdir. Tez zamanda yakalanacaklarına, yargıya teslim edileceklerine  yürekten inanıyorum. Onların arkasında PKK terör örgütünün bulunduğu ve bunların  da PKK terör örgütünün maşası olduğu çok net." dedi. 

Bozdağ, AK Parti Yozgat İl Başkanlığında katıldığı bayramlaşma  programında yaptığı konuşmada, seçimleri büyük bir demokratik olgunlukla  sürdürdüklerini söyledi.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki AK Parti'lilere yönelik silahlı  saldırıya değinen Bozdağ, şunları kaydetti:

"Şanlıurfa'da meydana gelen saldırıda milletvekilimizin ağabeyi ve  yakınlarından hayatını kaybedenler oldu, yaralılar oldu. Bir yandan 'Demokrasi',  bir yandan 'İnsan hakları' diyecek bu alçaklar, öte yandan da demokratik bir  mücadeleye şiddeti ve kanı bulaştıracaklar. Ortalığı velveleye verip, korkuyla,  baskıyla, tehditle, kanla, şiddetle, ölümle kendilerine ikbal devşirecekler.  Buradan tekrar tekrar ifade ediyorum. Türkiye'de tehditle, şiddetle, baskıyla,  korkuyla, ölümle ikbal ve istikbal devşirme dönemi kapanmıştır. Kimse muvaffak  olamayacaktır."

Bozdağ, saldırıyı gerçekleştirenlerin tez zamanda yargıya teslim  edileceğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Bu saldırıyı gerçekleştirenler, buna katılanlar, bunun hesabını  mutlaka vereceklerdir. Tez zamanda yakalanacaklarına, yargıya teslim  edileceklerine yürekten inanıyorum. Onların arkasında PKK terör örgütünün  bulunduğu ve bunların da PKK terör örgütünün maşası olduğu çok net. Onun için de  her yerde biz olmaya devam edeceğiz. Terörü de yok etmeye, teröristleri de yok  etmeye, milletimizin özgür bir ortamda seçim yapması için her türlü gayreti,  çabayı ortaya koymaya devam edeceğiz. Baskıyla, tehditle, öldürmekle, şiddetle  netice alınmasının mümkün olmadığını hem terör örgütü öğrenecek, onlara da  öğreteceğiz. Hem de bundan medet umanlar öğrenecektir. Onlara da biz bunu  Allah'ın izniyle öğreteceğiz."

Demokrasi mücadelesinin devam edeceğini vurgulayan Bozdağ, her şeye  rağmen geri adım atmayacaklarını ve meydanı terk etmeyeceklerini ifade etti.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0