Gündem
02.12.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 03.12.2012-9:38

Belçikalı öğrenci Nathan’ın sır ölümü

Erasmus öğrenci değişim programıyla İstanbul’a gelen Belçikalı öğrenci Nathan Van Iseghem, önceki akşam Beyoğlu’nda eğlendi, çıkışta kaburgaları kırık halde bulundu. Hastaneye kaldırılan öğrenci hayatını kaybetti

Sitene Ekle

DAMLA YUR

Beyoğlu’nda önceki akşam arkadaşlarıyla eğlendikten sonra eve gitmek için yola çıkan İstanbul Üniversitesi değişim programı (Erasmus) programı öğrencisi Belçikalı Nathan Van Iseghem (21), Şişli’de bir televizyon kanalının güvenlik görevlileri tarafından yol kenarında baygın halde bulundu. Kaburgalarının kırık olduğu belirtilen Iseghem, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Iseghem’in arkadaşları, olayın bir aracın çarpıp kaçması sonucu meydana geldiğini ileri sürdü. 

İŞTE NATHAN'IN ÖLÜM ANI...‘İstanbul’daki üçüncü ayıydı’

Nathan Van Iseghem, Erasmus programıyla eylül ayında Belçika Gent Üniversitesi’nden İstanbul Üniversitesi’ne gelmişti. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü 3. sınıf öğrencisiydi. Geçen üç ay onun için bir hayli yorucu ve zordu. Yeni bir şehire alışmak, yeni arkadaşlar edinmek ve başlayan vizeler... Iseghem, üç yorucu ayını ve vizelerinin başarılı bitişini cuma gecesi Beyoğlu’da bir bara giderek kutlamak istemiş; Belçikalı, Hollandalı ve Türk öğrencilerle bir bara gitmişti.
Olayı duyar duymaz hastaneye gelen Iseghem’in arkadaşları gözyaşları döktü. İstanbul Üniversitesi Erasmus Klubü kurucusu ve eski başkanı Recep Alparslan Ceylan, Iseghem’in ölümüne hala inanamadığını belirterek “Çok üzgünüz bizim kulubün en sevecen, en eğlenceli üyesiydi. Olay yerine yakın bir otel ve
televizyon kanalının güvenlik kamerasına ait görüntüleri arkadaşlarla izledik fakat tam net değil. Bir araba çarpması, ya da kavga anı hiç yok. Sadece Nathan’ın bedeninin yerde yuvarlandığı an kayıtlara geçmiş. Bu sırada o alandan geçen beyaz bir kamyonet ve arkasında da bir taksi var, fakat farların ışığından plakalar görünmüyor. Ölüm nedenini biz de tam bilmiyoruz ancak sabah 07.00 gibi olay yerine gittik. Işıkların olmadığı yoğun bir trafik var. Nathan normalde evine giderken o caddeden karşıya geçerek orada bulunan otelin yan yolundan gider.”

‘Çok ılımlı bir kişiydi’
Barda beraber olduğu arkadaşlarından Burak Kuyumcu kavga tartışma gibi bir durumun olamayacağını düşündüklerini çünkü Iseghem’in çok ılımlı bir kişi olduğunu belirtti. Kuyumcu asıl cinayetin çarpıp gitmek olduğunu söyledi.
Hastaneye Belçika Konsolosluğu
İstanbul Başkonsolosu Vantieghem olayla ilgili bilgi almak için gelip Iseghem’in arkadaşları ile konuştu. Iseghem’in ailesiyse önümüzdeki günler İstanbul’a gelecek.
 


Etiketler: haber, haberler,
Bilgi YarışmasıYanardağ ağzına ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX