Kütahya

Yerel Haber
22 Şubat 2018 - 11:29

Belediye Başkanı Saraoğlu, Sempozyuma Katıldı

IHA

Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Afyonkarahisar’da düzenlenen 4. Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Sempozyumu ve Sergisi’ne katıldı.
4. Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Sempozyumu ve Sergisi bu yıl Afyonkarahisar Akrones Otel’de Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun onursal başkanlığında düzenlendi.
Yetkililer, sempozyumda sektörde faaliyet gösteren makine ve malzeme üreticileri, enerji üreticileri, maden suyu üreticileri, termal tesis işletmecileri, sondaj firmaları, belediyeler ve kamu kurumlarını bir araya getirerek; Jeotermal kaynağa ilişkin süreçler ve teknolojik gelişmeler, kaynak kullanımı ve yönetimi, teknik ve hukuki sorunlar, enerji stratejisinde jeotermal kaynaklar, eğitim ve ar-ge çalışmaları, kurumsal, idari ve teknik yapılanma, Jeotermal yatırımlarda tasarım, proje yönetimi ve finansmanı, jeotermal enerji ve çevre, yerel yönetimler ve jeotermal gibi konuların tartışıldığını, ayrıca bilgi paylaşımı ve çeşitli önerilerin sunulduğunu belirttiler.(EFE)

KütahyaYerel Seçim Sonuçları

Kütahya Hava Durumu

0°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.