Bitlis

Yerel Haber
03 Mart 2015 - 11:15

BELEDİYE EKİPLERİ VAN GÖLÜ SAHİLİNİ TEMİZLEDİ

IHA

Bitlis’in Adilcevaz Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte ilçenin sahil güzergâhında temizlik çalışması başlattı.
İlçenin birçok yerinde temizlik çalışmaları yapan belediye ekipleri, Van Gölü sahilinde bulunan yeşil alanlardaki kuru otların yanı sıra çevredeki çöpleri toplayarak temiz bir çevre için seferber oldu. Belediye ekipleri, cadde ve sokaklarda yola sarkan ağaç dallarını da budayarak, trafiği tehlikeye düşürebilecek durumların önüne geçerek aynı zamanda görüntü kirliliğini de ortadan kaldırdı.
Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Adilcevaz’ın tarihi yapısı ve turizmiyle bölgenin en güzel ilçelerinin başında geldiğini ifade ederek, “Havaların ısınmasıyla birlikte ilçemizin her yerinde olduğu gibi sahil şeridimizde de temizlik çalışmaları başlattık. İlçemiz; doğal ve turistik güzellikler bakımından bölgenin en güzel yerlerinin başında geliyor. Ancak bu güzelliklerimize maalesef yeterince sahip çıkamıyoruz. Yaz sıcaklarının başlamasıyla birlikte halkımızın yanı sıra çevre il ve ilçelerden birçok kişi ilçemize geliyor. Bu nedenle sahillerimizi temizleyip, hemşehrilerimize ve misafirlerimize temiz bir Van Gölü sahili hazırlıyoruz. Ayrıca ilçemizde görüntü kirliliğine neden olan ve yollara sarkarak geçişi zorlaştıran ağaç dallarını kesiyoruz. Temizlik çalışmalarımız her geçen gün artarak devam edecek olup, daha temiz bir Adilcevaz için tüm halkımızdan da duyarlılık ve destek bekliyoruz" dedi.

BitlisYerel Seçim Sonuçları

Bitlis Hava Durumu

-5°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.