Gündem
06.08.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 06.08.2012-2:30

BELGESEL İZNİ ALIP DEFİNE ARADILAR!

Tekirdağ’da ‘TRT’ye Çanakkale konulu belgesel çekeceğiz’ diyerek valilikten izin alıp kaçak kazı yapan 8 kişi, define haritaları ve tarihi heykel fotoğrafları ile yakalandı

Sitene Ekle

RUHAN YALÇIN DHA

Kaçak kazı yapmak isteyen 8 kişilik ekip sahte belgeyle Tekirdağ Valiliği’ne başvurdu. Define avcıları, TRT için Çanakkale Savaşı’nın anlatıldığı 3 bölümlük ’Siperdeki Vatan’ adlı bir belgesel çekeceklerini iletti.  Valilikten izin alan ekip, Bizans Dönemine ait kalıntıların bulunduğu Şarköy çevresinde kepçe kiralayıp kazı yapmaya başladı. Köylüleri de ’film çekeceğiz’ diye kandıran ekip, ’kepçe ile neden kazıyorsunuz?’ diyen köylülere de siper kazdıklarını söyledi. Köylüler durumu jandarmaya ihbar etti. Jandarma 8 kişiyikazı yaparken suçüstü yakaladı. Valilikten izinleri olduğunu söyleyen ekip, siper kazdıklarını söyledi. Ellerindeki izin belgesini inceleyen jandarma ekipleri durumu TRT’ye sordu. TRT’den böyle bir çalışma olmadığının belirtilmesi üzerine 8 kişi gözaltına alındı. 


Etiketler: haber, Londra 2012,
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX