01.11.2017 10:03 | Son Güncelleme:

Berivan'ın annesi: "Kızımı kurye olarak kullandılar"

Adana'da sokak ortasında öldürülen genç kızın annesi Miskine Erdoğan, kızının öldürülmeden önce öldüren kişinin kardeşi tarafından da darp edildiğini ve kızını bu kişilerin kurye olarak kullandıklarını ileri sürdü.

Bu arada katilinin sesini kaydeden Berivan'ın ölmeden önceki son sözü 'Sık' oldu.

Adana'nın Ceyhan ilçesinde sokak ortasında öldürülen genç kızın annesi Miskine Erdoğan, kızının öldürülmeden önce öldüren kişinin kardeşi tarafından da darp edildiğini ve kızını kurye olarak kullandıklarını ileri sürdü.  
  Hürriyet Mahallesi, Yunus Emre Sokak'ta sokak ortasında öldürülen Berivan Minaz'ın annesi Miskine Erdoğan, öldürüldüğü gün kızının kendisine uğradığını belirterek, "Bende yemek yerken üst üste telefonları çaldı. Kızım bu telefonlar kimdir, birisi ona ısrarla gel diyordu, geleceksin falan diyordu kızım da ona 5 dakika yemeğimi yiyeyim geleceğim dedi. Daha 5 dakika olmadan bunu yine aradılar, bu bindi gitti kendisi tek gelmişti yanıma. Arabaya bindi gitti. Son görüşüm o oldu ondan sonra bir daha göremedim" dedi.

  "Kızımı öldürenin kardeşi kızımı darp etmiş"

  Miskine Erdoğan, kızını öldüren kişinin kardeşinin kızını darp ettiğini ileri sürerek şöyle devam etti:
  "Akşam saat 5 civarı kendileri Volkan denilen kişinin evinde beraber mangal yapmışlar. İlaç atmışlar. Kendileri zaten şeydir. 5-6 kişi yemek yemişler, içmişler. Kişilerin anneleri de oradaymış. Bunlar o sırada bir tartışmaya giriyorlar, kızı tokatlıyor, kız da kendini korumak amacıyla Volkan denilen şahsın boynunu çiziyor, boynunda çizik var. Bu Volkan yakalanan kişinin kardeşi oluyor. Bunlar hepsi eğlendikten sonra tartışma yapıyorlar kızı bırakıyorlar eve aradan 5-10 dakika geçmiyor, tekrar bu kızı çağırıyorlar. Ondan sonra kızımı götürüyorlar o gidiş. Bunlar hepsini planladı, hepsi şebekedir. Bu bırakılan şahıslardan davacıyım."

  "Kızımı kurye olarak kullandılar"

   Kızını kurye olarak kullandıklarını ve aralarında dolaştırdıklarını ileri süren Miskine Erdoğan, "Kızımı kurye olarak aralarında dolaştırdılar. 2'si de yapmış. Bunlar 2'si kızı götürüyorlar, bu Volkan denilen şahıs, bırakıyorlar ya eve hani bu o sırada panikleşiyor anlaşıyorlar ya, ona sürekli telefon geliyormuş benim kız arıyor arkadaşını ‘bunlar beni öldürecek, kafama sıkacaklar’ falan diyor. Kız arkadaşı eve gelene kadar bunlar kızı götürüyorlar, 10 dakika içerisinde kızın cesedi bulunuyor. Bunlar 2 kişi işi değil. Bunların arkadaşları da var içinde. Bunların faillerinin bulunmasını istiyorum" diye konuştu.

 Berivan'ın son sözü "sık" oldu  Berivan'ın telefonundaki ses kayıtlarını incelemeye alan polis bir kayıtta, "Seni öldüreyim mi, ağzına silahı sokayım mı" dedikten sonra tek el silah sesi geldiğini ve bir daha ses çıkmadığını belirledi. Polis kaydın yapıldığı tarihi kontrol ettiğinde genç kızın ölü olarak bulunmasından dakikalar önce kaydedildiğini belirledi. 

  Polis yaptığı çalışmada, genç kızın öldürülmeden önce Tarık O. (32), Muhammet Ö. (19), Tahsin S. ve Murat T. (45) ile bir barda eğlendiğini daha sonra da Tarık O.'nun Minaz'ı otomobili ile eve bıraktığını ancak bir süre sonra genç kızın tekrar Tarık O.'nun yanına geldiğini belirleyince zanlıları gözaltına aldı. Zanlılardan Tarık O.'nun başka bir cinayetten cezaevinde olduğu ve izinli çıktığı belirlendi. Zanlılar adliyeye sevk edildi. Zanlılardan Tarık O. tutuklanırken diğer zanlılar serbest bırakıldı.
  Polisin yaptığı çalışmada Berivan Minaz'ın telefonundan çıkan ses kaydında Tarık O. ile konuştuğu tespit edildi.

Ses kaydında Berivan Minaz'ın Tarık O. ile arasında geçen konuşma ise şöyle:

  "Tarık O: Ne yapıyorsun sen sesimin kaydını mı alıyorsun?
  Berivan Minaz: Yok valla mesaj gelmiş ona baktım. Ben gidiyorum.
  Tarık O: Sana bir şey söyleyeyim mi sen hayırlı kardeşsin.
  Berivan Minaz: Yürüyerek mi geldin cidden?
  Tarık O: Valla yürüyerek geldim.
  Berivan Minaz: Araba nerede?
  Tarık O: Araba evde.
  Berivan Minaz: Sen git ben gidiyorum.
  Tarık O: Bak hele gel hele gel.
  Berivan Minaz: Ben dondum, sen donmuyon mu?
  Tarık O: Hayır ben üşümedim.
  Berivan Minaz: Saçmalama ben üşüdüm.
  Tarık O: Rakı içtim de kafam da güzel yani.
  Berivan Minaz: Abi tekila ile rakı hiç gitmiyor yani Volkan içti de zehirlenmişti. Ben gidiyorum. Bir an önce ben geç olmadan gideyim ağabey. Zaten yollar karışık. Bir an önce gideyim ki geleyim. Alkollüyüm birazdan gideyim hemen geleyim onun derdindeyim.
  Tarık O: Sen silahı kafama dayadı diye..
  Berivan Minaz: Ağabey söz konuşacağız geldiğimde söz konuşacağız.
  Tarık O: Sıkayım mi şimdi sana, ağzına sıkayım mi?
  Berivan Minaz: Sık!
  Tarık O: Aç tam ağzına sıkayım, sıkarım bak valla sıkarım aç lan ağzını
  Silah sesi...."

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0