Adıyaman

Yerel Haber
23 Şubat 2018 - 09:16

Besni'de Okuma Seferberliği Toplantısı Yapıldı

IHA

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Okuma Yazma Seferberliği toplantısı yapıldı.
Türkiye’de okuma yazma oranın arttırılmasına yönelik Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından ülke genelinde başlatılan "Okuma Yazma Seferberliği" programı çerçevesinde toplantı düzenlendi. Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü SODES Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya okul müdürleri, imamlar ve muhtarlara yönelik toplantı düzenlendi.
Toplantıda 15 yaş üstündeki okuma yazama bilmeyen vatandaşlara yönelik 120 saat sürecek olan kurslarla ilçe merkezi, belde ve köylerde kurslar açılarak ülke geneli okuma yazma oranının azalması hedefleniyor.
Toplantıda konuşan Besni İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Akdoğan, okuma yazma bilmeyenlerin tespiti ve kursa yönlendirilmeleri konusunda herkesten destek verilmesi konusunda yardım istedi.
Akdoğan, "Okuma ve yazma bilmeyen herkese ulaşacağız. Amacımız önce iyi bir tespit çalışması yapmaktır. Bu süreçte, Okuma Yazma Seferberliğine kurumlar ve muhtarlarla birlikte tüm toplumun destek olması işimizi daha da kolaylaştıracaktır. Bundan sonraki süreçte, bu çalışmamızı el birliği ile başarılı bir şekilde tamamlamayı arzu ediyoruz” dedi.
Toplantı karşılıklı fikir alışverişi ile son buldu.

AdıyamanYerel Seçim Sonuçları

Adıyaman Hava Durumu

14°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.