BET Ödülleri'nden 7 ilginç enstantane

2001 yılından beri düzenlenen BET Ödülleri bu yıl Los Angeles'ta, Staples Center'da yapıldı. Açılımı 'Black Entertainment Television' olan organizasyon, her yıl Afrikalı-Amerikalıların ve diğer azınlıkların müzik, oyunculuk, spor ve diğer eğlence alanlarındaki başarılarını kutlamak amacıyla düzenleniyor.

BET Ödülleri'nden 7 ilginç enstantane

1- Cardi B.'nin Clout ve Press performansı

Cardi B. sahneye çıktığı andan itibaren seyircilerin coşkusu görülmeye değerdi. "Oturmaya mı geldik?" hissini iliklerine kadar yaşayan seyirciler, Cardi B. ve eşi Offset'in koreografilerini beğeniyle izledi. 'Clout' ve 'Press' performansları esnasında Cardi B., eşi Offset'in üzerinde birçok ilginç dans denemesi yaptı.

2- Lizzo'nun dekoru ve dansı

Lizzo 'Truth Hurts' şarkısının performansında dansçılarıyla beraber bir kekin üstünde krema süslemesi gibi görünüyordu. Bembeyaz tül elbisesiyle seyircilere "Pasta ister misiniz" diye soran Lizzo, hem sahnede hem de sosyal medyada büyük destek aldı.

Kilolarına takılmadan vücuduyla barışık bir görüntü çizen şarkıcı, Rihanna gibi ünlü seyircilerin alkışlarını aldı. Ayrıca flüt solosu da takdir edildi.

3- Lil Nas X ve Billy Ray Cyrus

İkilinin hit şarkıları 'Old Town Road'ı söylemek için Stapless Center'a atla geldiği görüntüler tüm seyircilere müthiş bir atmosfer yaşattı. Gerçekten de şarkının anlatıldığı dönemi yaşar gibiydiler. Ayrıca şarkıya çok fazla kişi eşlik etti ve neredeyse bilmeyen yoktu.

'Old Road Town' son 11 hafta boyunca Billboard's Hot 100'de zirvedeydi. Drake bile buna bir son veremedi.

4- Mary J. Blige

Hip-hop ruhunun kraliçesi Blige, yaklaşık 20 dakika sahnede kaldı. 'Ömür Boyu Başarı Ödülü'ne layık görülen sanatçı 'Real Love', My Life', 'No More Drama' ve Lil Kim'le düet yaptığı 'I Can Love You' gibi hit şarkılarını seslendirdi.

5- Nipsey Hussle unutulmadı

31 Mart 2019'da hayatını kaybeden Nipsey Hussle da törende anıldı. Hussle'ın ailesine onun adına 'Yardımseverlik Ödülü' verildi ve onurlandırılılar.

Eşi Lauren London, kızı Kross, anneannesi ve annesi ona olan sevgilerini dile getirdiler.

DJ Khaled, Meek Mill ve Jeremih, Hussle anısına 'Weather the Storm' ve 'You Stay' şarkılarını seslendirdi.

6- Central Park Beşlisi'nin aklanması kutlandı

1989 yılında Central Park'ta yaşanan vahşi bir tecavüz vakasında haksız yere suçlanan 5 siyahi genç, yıllarca hapis yatmıştı. Yıllar sonra olayın zanlısının itirafları sonucu suçsuz oldukları anlaşılmış ve özgür kalmışlardı. Gençlik yıllarını haksız yere hapiste geçiren bu 5 insan, BET Ödülleri'nde ayakta alkışlandı. Ava DuVernay tarafından çekilen Netflix belgeseli 'When They See Us', bu olayı anlatıyor.

7- Tyler Perry'ye ödül

ABD'de televizyon ve film stüdyosu sahibi olan ilk Afrika kökenli Amerikalı olan Perry, 'Ömür Boyu İkon Ödülü' aldı. Perry, "Taraji, Viola Davis ve Idris Elba gibi isimlerle çalışmaya başladığımda işsizlerdi ve bu şehirde iş bulmaları da mümkün görünmüyordu. Tanrı onlara yardım edebilecek konumda olmamı sağladı" dedi.

Tyler Perry, kendi adıyla kurduğu stüdyoların bulunduğu Atlanta'daki bölgenin hikayesini de anlattı. Perry, "Eskiden o bölgede Konfedere askerler vardı. O bölgeyi 4 milyona yakın siyahiyi köleleştirmek için kullanmayı planlıyordu. Şimdi o bölge bir siyahiye ait" dedi.

Bu makaleye ifade bırak