Beyaz Saray'da cep telefonu kullanımı yasaklanabilir

04.12.2017'de eklendi04.12.2017-12:01 'de güncellendi
Beyaz Saray, çalışanlarına cep telefonu yasağı getirmeye hazırlanıyor. Beyaz Saray Genel Sekreteri John Kelly'nin, kişisel telefonunun Ekim ayında hacklenmesi, cep telefonu yasağının alınmasındaki en önemli etkenlerden biri olarak gösteriliyor.

milliyet.com.tr

Beyaz Saray, cep telefonlarına siber güvenliği tehdit ettiği gerekçesiyle yasak getirmeye hazırlanıyor. Beyaz Saray'da kablosuz ağa bağlı çok fazla cihaz bulunduğunu ve kişisel telefonların federal hükumet tarafından çıkarılanlar kadar güvenli olmadığı belirtildi.

Beyaz Saray Genel Sekreteri John Kelly'nin, kişisel telefonunun Ekim ayında hacklenmesi, cep telefonu yasağının alınmasındaki en önemli etkenlerden biri olarak gösterildi. Beyaz Saray yetkilileri böyle bir durumun bir daha yaşanmaması için gerekli önlemleri almak istediklerini belirtti.

Yasağın bir güvenlik önleminden çok basın sızıntılarına karşı önlem olacağı söylendi. Daha önce Gmail ve Hangouts gibi web sitelerini engelleyen Beyaz Saray’ın bu adımının personelin iletişim imkanını anormal derecede kısıtladığına yönelik eleştiriler gelmeye başladı.

Cep telefonlarının yasaklanmasına ilişkin öneri henüz kabul edilmedi. Yasallaştığı takdirde ne zaman yürürlüğe konulacağı da belli değil.