Beyaz Saray'da hamburger: Çocukluğumuzu hatırlatan tuhaf bir olay

ABD Başkanı Donald Trump'ın bir futbol takımını Beyaz Saray'da ağırlayıp onlara ünlü fast food zincirinden 300 tane hamburger ısmarlaması, çok konuşuldu. Bana bu olay, çocukluğumuzda doğum günü fast food şubelerinde kutlanan çocukları hatırlattı.

Beyaz Saray'da hamburger: Çocukluğumuzu hatırlatan tuhaf bir olay

ABD'de 'hükümet kapalı'

ABD'de 'hükümet kapalı'

ABD'de bütçe konusunda çıkan anlaşmazlık nedeniyle hükümet kapalı. Yani, Beyaz Saray çalışanlarının büyük kısmı zorunlu olarak izinli.

Hükümetin farklı sebeplerle kepenk indirip "Kapattık birader" deme durumu var. Böyle bir karar alarak bürokrasi, kendi kendini işlemez hale getirebiliyor. Bugünlerde yaşanan olay da bu kepenk kapatmalardan biri.

Mutfak çalışanları da izinli

Mutfak çalışanları da izinli

Eh haliyle, Beyaz Saray'ın mutfak çalışanları da izinli. Bu yüzden, yemek işleri de aksıyor. Büyük bir davet organize edilmesi durumunda da mutfak çalışanları sarayda olmadığı için kargaşa çıkıyor. Başkan Donald Trump, hükümetin kapalı olduğu bir günde davet vererek bir anda "Eyvah ne olacak şimdi" dedirtti.
 

Davetlilere hamburger ve pizza

Davetlilere hamburger ve pizza

Ulusal Üniversitelerarası Futbol Şampiyonası'nın birincisi olan Clemson Tigers takımını Beyaz Saray'a davet eden Donald Trump, kendisine "Bu insanlara ne yedireceğiz?" diye sorulduğunda "Hamburger sipariş edelim!" fikrini ortaya attı.

Sonuç? 300 adet hamburger, bir o kadar patates kızartması, bir o kadar da pizza... Beyaz Saray'da fast food partisi! 
 

Hey gidi çocukluğumuz

Hey gidi çocukluğumuz

Çocukluğumda katıldığım doğum günlerini hatırlattı bana bu olay. Bir fast food zincirinin şubesinde kutlanan çılgın doğum günleri... O doğum günlerinin sahibi olan şanslı çocuklar... Ya hey gidi be... Futbolcuların da aklından böyle bir şey geçti mi acaba?

O çocuklar büyüdü

O çocuklar büyüdü

Daha sonra o çocuklar büyüyüp futbolcu, basketbolcu, gazeteci, bankacı, ABD Başkanı oldular. Fakat ne zaman grupça fast food yeme durumlarıyla karşılaşılsa, akıllara o doğum günü kutlamaları gelir... O çocuklar büyüdü, hala da bir araya gelip hamburger yiyorlar gibi...

First Lady'e salata şakası

First Lady'e salata şakası

Bu arada Donald Trump, tabii ki kendine has üslubuyla günü şakasız geçirmemiş. "Seçimimi yaptım. Size ikram edecek yemeğimiz yok. Çünkü hükümet kapalı. Ya size First Lady'nin hazırladığı salatalardan verecektik ya da çıkıp bin hamburger söyleyecektik. Gerçekten yaptık, bin tane hamburger aldık" dedi.

Melania Hanım bu beyan hakkında ne düşündü bilmiyorum ama, elbette Başkan kademesindeki bir davette insan hamburger değil de salata görmeyi daha mantıklı buluyor.
 

Bu makaleye ifade bırak