Eğitim

Beyin sağlığını koruyan 9 besin

Hem çocukların eğitim hayatında hem de yetişkinlerin çalışma hayatında zihinsel performans büyük bir yer tutuyor. Nelerle beslendiğiniz de bunu etkileyen en önemli şeylerden birisi. Beyin sağlığını koruyup beyni güçlendiren besinleri inceledik.

Beyin sağlığını koruyan 9 besin
1/10
Eğitim- 22.10.2018 - 11:55

Gün içerisinde ne yiyeceğimizle ilgili onlarca seçenek önümüze sunuluyor. Bu seçenekleri değerlendirip yaptığımız tercihler de sağlıklı-sağlıksız, yararlı-yararsız besinlerin arasından neyi seçtiğimizi gözler önüne seriyor. Yemek yerken bir besinin yararını ya da zararnı kilo yapıp yapmaması, kalp damar sağlığını koruyup korumaması üzerinden ölçsek de aslında tüm besinlerin belli organlara yararı ve zararı var. Beynimiz de korumamız gereken en önemli organlardan birisi. Gün içinde yaptığımız her şeyi, eğitim hayatımızı ve iş hayatımızı beynimize borçluyuz. Peki çocuklarımıza eğitim hayatında yardımcı olması için yedirmemiz gereken ve beynini koruyup güçlendiren besinler neler?


Etiketler: eğitim
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.