13.01.2018 07:38 | Son Güncelleme:

Kağıt toplayıcılarının barındığı konteynerde yangın: 3 ölü

Beylikdüzü'nde ikisi Afganistanlı, ikisi Pakistanlı kağıt toplayıcısı 4 işçinin  kaldığı demir saclardan yapılmış konteynerde yangın çıktı. Alevlere uykuda  yakalanan işçilerden üçü yaşamını yitirdi, yaralı kurtulan bir işçi hastaneye  kaldırıldı

Beylikdüzü'nde kağıt toplayıcılarının barındığı  konteynerde çıkan yangında ikisi Afganistanlı, biri Pakistanlı üç kişi hayatını  kaybetti. 

    Alınan bilgiye göre, Kavaklı Mahallesi 23 Nisan Caddesi'nde kağıt  toplayıcılarının bulunduğu alanda 4 işçinin barındığı konteynerde henüz  belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

    Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık  ekipleri sevk edildi.

    Demir saclardan kurulan konteynerde çıkan yangın itfaiye ekiplerince  söndürüldü.

    Olayda, alevlere uykuda yakalanan ve kimlikleri henüz tespit  edilemeyen ikisi Afganistanlı, biri Pakistanlı üç işçi yaşamını yitirdi.

    Yaralı kurtulan bir Pakistanlı ise ambulansla götürüldüğü Bağcılar  Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

    Güvenlik şeridi çekilen alanda polis ekipleri inceleme yaptı.

    Cesetlerin, savcılık incelemesinin ardından otopsi merkezine  götürüleceği öğrenildi.

    Görgü tanığı Afganistanlı Seyit İkram, gazetecilere yaptığı  açıklamada, arkadaşlarının elektrikli sobayı yaktıktan sonra uyuduğunu ancak  yangının nasıl çıktığını bilmediklerini ifade etti.

    Yangında ölen ve yaralanan yabancı uyrukluların kimliklerinin  belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Kimlikleri belli oldu

  Yangında ölen Muhammet İslam (25), Tosif'in (20) Afganistan, Asad (19) isimli şahsın ise Pakistan uyruklu olduğu tespit edildi. 3 kişinin ailesine ise haber verildiği kaydedildi.
  Yangından ölen 3 gencin, kısa süre önce memleketlerinden çalışmaya geldikleri öğrenildi. Bir süredir Beylikdüzü’nde hayatını kaybettikleri barakanın içerisinde kalan şahısların, geceleri ise barakanın içerisinde elektrikli soba ile ısındıkları belirtildi.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 2Üzgünüm
Toplam Oy6