İstanbul

Yerel Haber
18 Mayıs 2017 - 10:52

Beyoğlu'nda İşçilerin Ölümle Dansı Kamerada

IHA

Beyoğlu Piyalepaşa Bulvarı üzerindeki 5 katlı bir binanın çatısındaki işçilerin hiçbir önlem almaması, üstüne bir de sigara içerek çalışması “bu kadarına da pes” dedirtti. Olası bir kazanın eşiğinde çalışan işçilerin ölümle dansı kameralara yansıdı.
Beyoğlu Piyalepaşa Bulvarı üzerindeki 5 katlı bir binanın çatısında çalışma yapan işçilerin, hiçbir güvenlik önlemi almadan, tedbirsizce çalışması yürekleri ağza getirdi. Koruyucu kıyafet, baret giymeyen ve kemerle bağlı olmayan işçilerin çalışırken sigara içmesi ise "bu kadarına pes" dedirtti.

“Hiçbir iş güvenliği yok”


İşçilerin tehlikeli çalışmasını gören İsmail Hıldır, “Böyle çalışmaları mantıksız bir şey, ondan sonra da diyorlar ki iş kazası oluyor. Görüyorsunuz adam çatıya çıkmış bir şeyler yapıyor. Ne bir iş güvenliği, ne bir kemer ne de bareti var. Hiçbir şeyi yok yarın bir gün düşse iş kazası diyorlar. Bir insan kendi tedbirini önlemini alması gerekir. Şu anda şikayet edip durdurmak lazım. Çünkü onların can güvenliği önemli. Çalışıyorlar şu anda 3 kişiler, 4-5 katlı bina en ufak hatada ölürler” dedi.

İstanbulYerel Seçim Sonuçları

İstanbul Hava Durumu

19°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.