10.01.2012 02:30 | Son Güncelleme: 09.01.2012-21:27
TAYLAN YILDIRIM İzmir DHA

Beyzbol sopalı dehşet!

İzmir’de ‘el şakası’ yüzünden çıkan tartışma kanlı bitti. Şaka yüzünden R.Y.’yi yüzünden yaralayan Tufan Göloğlu ‘barışmak’ için çağrıldığı minibüste 5 kişi tarafından beyzbol sopalarıyla dövülerek feci bir şekilde öldürüldü

İzmir’in Çiğli İlçesi’nde, el şakası yüzünden çıkan tartışmada 32 yaşındaki R.Y.’nin yüzünü bıçakla yaralayan 34 yaşındaki Tufan Göloğlu, barışmak için çağırıldıktan sonra minibüste 5 kişi tarafından beyzbol sopalarıyla dövülerek öldürüldü. Gözaltına alınan 5 şüpheli, adliyeye sevkedildi.
Geçen hafta salı günü, İstasyonaltı Mahallesi’nde meydana gelen olayda, kapıları açık bir aracı gören vatandaşlar polise ihbarda bulundu. Adrese giden polis, Tufan Göloğlu’nun cesedini buldu. Hırsızlık suçundan kaydı bulunan ve kahvelere sigara makinaları pazarlayan Göloğlu’nun, işkence yapıldıktan sonra başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirlendi.
Olayın ardından bölgedeki güvenlik kamieraları görüntülerini inceleyen ve görgü tanıklarının ifadelerine başvuran polis, Göloğlu’nun en son bağlantı kurduğu kişilerin kimliğini tespit etti. Ekipler, cinayetle bağlantıları olduğu saptanan R.Y. (32), İ.Ç. (30), E.A. (30), Ü.Ş. (34) ve S.B.’yi (40) gözaltına aldı.

İntikam planı yapmış
Yapılan araştırmalar ve şüphelilerin ifadelerinden cinayetin detayları da ortaya çıktı. Polisin çalışmaları sonrasında, zanlılardan R.Y.’nin birlikte alkol alıp eğlendiği Tufan Göloğlu ile Yeni Girne semtinde yolda yürüdüğü sırada el şakası yüzünden tartışmaya başladığı öğrenildi. Tartışmada yüzünden bıçakla yaralanan R.Y., arkadaşlarıyla plan yaparak Göloğlu’nu ‘barışmak için’ hastaneye çağırdı. Burada 5 kişi, minibüse bindirdikleri Tufan Göloğlu’nu araçla dolaştırırken bir yandan da beyzbol sopalarıyla dövdü. Zanlılar Göloğlu’nun cesedini, bırakarak kaçtı. 5 şüpheli, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0