Necmettin Bilal Erdoğan

 • İsim
  : Necmettin Bilal
 • Soyad
  : Erdoğan
 • Mesleği
  : İşadamı
 • Doğum Tarihi
  : 23.04.1980
  1980-04-23
 • Uyruğu
  : Türkiye
BİYOGRAFİSİ

Türk işadamı. Türkiye Cumhuriyeti 59, 60 ve 61. Türkiye Hükûmeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dört çocuğundan birisidir. Son dönemlerde ismi kamuoyunda çeşitli yolsuzluklarla anılmaktadır.
 
Ailesi
 
Babası Recep Tayyip Erdoğan ve annesi Emine Erdoğan'dır. Ahmet Burak, Sümeyye ve Esra adlı kardeşleri vardır.
Evliliği
 
2003 yılında Reyvan Uzuner ile İstanbul'da Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında evlenmiştir. Nikâha çok sayıda tanınmış kişinin yanısıra şahit olarak İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi da katılmıştır. Ömer Tayyip ve Ali Tahir adlı iki oğlu vardır.
Eğitimi
 
Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni bitirmiştir. Daha sonra eğitimine ABD'de devam etmiş, 2003 yılında Boston kentindeki Harvard Üniversitesi'ne devam etmiştir. Bu üniversitede kamu yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. Daha sonraki dönem Dünya Bankası'nda çalışmıştır.
Askerliği
 
Dövizli askerlik yasası kapsamında 21 gün askerlik hizmetini Burdur'da yapmıştır.
İş hayatı
 
Denizcilik sektöründe iş hayatına atılmış, satın aldığı gemi yüzünden yapılan eleştirilere babası cevap vermiştir.[5] Süreç içinde sahip olduğu gemi sayısı artmıştır. Daha sonraki dönemde Ticaret Sicil Gazetesi’nin, 2 Nisan 2013 tarihli sayısında yayımlanan ilama göre “BMZ Group Denizcilik ve İnşaat Sanayi Anonim Şirketi” adlı şirketin eşit hissedarlarındandır. Mustafa Erdoğan ve Ziya İlgen ile birlikte kurulan şirketin ortakların isimlerinin baş harflerinden oluşan BMZ’nin kuruluş sermayesi 3 milyon TL olarak açıklanmıştır.
Vakıf işleri
 
Açılımı Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) olan vakfın mütevelli heyeti arasında yeralmıştır. Ayrıca 17 Kasım 2013 tarihinde yasal olan kurulan İnsan ve İrfan Vakfının kurucusu olmuştur.
Yolsuzluk iddiaları
Mütevelli heyetinde olduğu TÜRGEV Vakfına yapılan çeşitli tahsisatlarda yolsuzluk yapıldığı iddiaları bulunmaktadır.Ayrıca 17 Aralık soruşturması kapsamında gözaltına alınarak ifadesi alınacağı iddia edilmiş daha sonra 11 Şubat 2014 günü ifade verdiği belirtilmiştir. 2013 yılı Temmuz ayında yapılan Darphane Grevi sırasında yapılan altın alım satımıyla haksız kazanç elde ettiği öne sürülmüştür. Kongre üyesi olduğu Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlık seçimlerine müdahale ettiğine yönelik iddialar da bulunmaktadır.
Siyasi görüşleri ve eleştiriler
 
2013 Taksim Gezi Parkı protestoları hakkında protestolar aleyhine görüş bildirmiştir. Ayrıca çeşitli illerde gerçekleştirdiği ziyaretleri eleştirilmiştir.


Necmettin Bilal Erdoğan biyografisi

Necmettin Bilal Erdoğan kimdir?

Necmettin Bilal Erdoğan 23.04.1980 tarihinde doğmuş olup İşadamı olarak görev yapmaktadır.

Necmettin Bilal Erdoğan kaç yaşındadır?

Necmettin Bilal Erdoğan 23.04.1980 tarihinde doğmuş olup 37 yaşındadır.

Necmettin Bilal Erdoğan ne iş yapar?

Necmettin Bilal Erdoğan İşadamı olarak görev yapmaktadır.

Necmettin Bilal Erdoğan nerelidir?

Necmettin Bilal Erdoğan Türkiye vatandaşıdır.

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.