08.07.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 08.07.2018-1:30 A-A+

BİLEZİKLER KAÇ AYAR?'Gelinim Mutfakta'da birinci gelen geline, beş altın bilezik veriliyor. Ev ahalisi bu işlerden anlar, “Altın bilezik veriyorum demekle olmaz. Kaç gram ve ayar, bunu belirtmek lazım” dedi.

Plaja gelip, denize girmemek

Star TV’de ‘Geleceğin Starı’ başladı. Plaj skeçlerine denk geldik. Bütünü kum, güneş ve deniz atmosferinde geçiyordu. Hava sanırım hayli sıcaktı. Ev ahalisi, “Plaja gelmişler ama denize girmeye niyetleri yok” yorumu yaptı. Ortada mayo da görünmüyor, bıraksan gireceklerdi de...

Postmodern ‘bip’leme

Her türlü argoyu ‘bip’lemek bir zorunluluk bizim ekranda... FOX’un yeni gençlik dizisi ‘4N1K İlk Aşk’ta bu duruma doğal bir yöntem bulmuş. Gençler küfür ederken, beton kazma makinesi çalışıyor ya da düdüklü tencere ötmeye başlıyor. Olmadı, Boğaz’dan geçen tanker devreye giriyor. Gündelik yaşamın kendi sansürleri... Belirteyim bu yazın ilgi çeken işlerinden biri olmaya aday bir dizi...  

Buzlamaya ÖTV hakkı 

İçkinin ÖTV’si yüzde 15.5 artırıldı. Bu durumda ekranda içki buzlama olayı son bulmalı... Gençleri ve çocukları etkileyecek bir hali kalmadı artık!

Umarım boşlamazlar!

2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde, ilk tur grubunu lider tamamlayan A Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncuları, tatile çıktı. Eylülde ikinci tur başlıyor. Hidayet Türkoğlu’nu ekranda gördüm ve not almışım. Türkoğlu, “İnşallah boşlamazlar” dedi. Merak ettim bunu duyan oyuncularımız ne düşünmüşlerdir?

 

Etiketler
Bilgi Yarışması"Ağzı lâf yapmak" deyiminin anlamı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.