14.09.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 14.09.2017-2:30 A-A+

BİNE YAKIN ÇOCUK EVLATLIK MI?TV8’de Lütfiye Pekcan’ın sunduğu ‘Yaşamdan Hikayeler’ programı çok konuşulacak bir sır perdesini araladı: İstanbul’da çok önemli bir doğum hastanesindeki çocuk ticareti... Programa katılan sunucu Cem Sünbül, Türkiye’nin ünlü doğum hastanesinde evlatlık verildiğini, 28 yaşında öğrendi ve programa katıldı. Cem Bey’i gören bir anne, “Benim oğlum olabilir. Onun için öldü demişlerdi” dedi ve gerçek ortaya çıktı. Evlatlık veren anne ölmüştü. Kız kardeşi gerçeği itiraf etti. DNA testi yapıldı. Cem Bey’le gerçek annesi buluştu. Peki bu buzdağının görünen yüzüydü, iş nerelere kadar gidiyordu?

350 aile şikayet etti

‘Yaşamdan Hikayeler’ ekibiyle konuştum. Ünlü doğum hastanemizde 1970 ile 1990 yılları arasında benzer durumla karşı karşıya kalan yaklaşık 350 ailenin, programa başvurduğunu söylediler. Ortak özellikleri; genç yaşta doğum yapmış, fakir insanlar olmaları.

O dönem bu hastaneye çöreklenmiş bir çeteden bahsediliyor. Çetenin dış
kolunun yanında, hastane içindeki hemşire ve bakıcılar da bulunuyor. İsim değiştiren hemşireler, büyüten anneler ve konuşan hemşireler var. “İş çok büyük ve iğneyle kuyu kazar gibi bir durum söz konusu. Biz, beş aydır bu konuyla ilgileniyoruz. Sadece İstanbul değil Ankara, Antalya ve Mersin’den de arayanlar var” diyorlar. ‘Peki aynı dönemle ilgili mi?’

Evet ne tesadüf, aynı dönem. Türkiye çapında bir çeteden bahsedilebileceğini ve bu şekilde para karşılığı ailelere evlatlık verilenlerin sayısının binlere ulaşabileceği söyleniyor. Savcılığa suç duyurusunda bulunmuşlar. İşin boyutu böyleyse Türkiye’nin, hatta dünyanın sayılı ‘bebek ticareti şebekesi’ olayı gündeme çıkabilir. Örtmek isteyenler olacaktır. Program ekibi, zamanında bu konuyla ilgili haber yapmak istendiğini ve üzerinin kapatıldığına dair bilgileri olduğunu da söylüyor.

RTÜK Flash TV’ye ceza veremez!

Flash TV’nin ‘Hayata Dair’ programına, ‘Çaktırmadan evlilik programı yapıyorlar’ diye ceza vermişler. Ben iki farklı programda, geçmişte o yayınlarda evlenip, sonra ayrılma aşamasına gelen çiftleri gördüm. Caner’i yazmıştım. ‘Evleneceksen Gel’den hatırladığımız Emrah kardeşimiz de  ekrandaydı, Başak kızımızla sorunları varmış. Çaktırmadan dedikleri! 

En birinci diziler

Hepsi gün birincisi. Bir de kendi aralarında bir yarış var. Total izleyicide, 1- ‘Şevkat Yerimdar’ (yüzde 7.64) 2- ‘Kalp Atışı’ (yüzde 6.27) 3- ‘Dolunay’ (yüzde 5.79) AB grubunda ise ilk üç, 1- ‘Kalp Atışı’ (yüzde 6.59) 2- ‘Dolunay’ (yüzde 5.55) 3- ‘Şevkat Yerimdar’ (yüzde 5.44). (Kaynak: Interpress)

Etiketler
Bilgi YarışmasıBaşkenti Taşkent olan, Orta Asya’da yer alan Türki Devleti hangisidir ?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.