Bingöl

Yerel Haber
25 Ocak 2018 - 14:34

Bingöl'de Dilenci Operasyonu

BİNGÖL (AA) - Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü mobil ekipleri işbirliğiyle kent merkezinde dilencilere yönelik operasyon düzenlendi.

Operasyonda yakalanan ve zabıta müdürlüğüne götürülen 7’si kadın 13 dilencinin üzerinde yapılan aramada bulunan 28 liraya el konuldu.

Bingöl ve çevre illerin nüfusuna kayıtlı dilencilere Kabahatler Kanunu kapsamında yasal işlem uygulanırken, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri de dilencilerin sosyo-ekonomik durumunu incelemeye aldı.

Yapılan sorgulamalar ve üst aramasının ardından serbest bırakılan dilencilerin engelli bakım ücreti, evde bakım ücreti, sosyal ekonomik yardım gibi destekler alıp almadıkları kontrol edilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde sosyolog, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, sosyal çalışmacı gibi uzmanların yer aldığı mobil ekip tarafından yapılacak araştırma neticesinde dilencilere yasal işlem uygulanacak.

BingölYerel Seçim Sonuçları

Bingöl Hava Durumu

6°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.