29.08.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 29.08.2018-1:30 A-A+

BİR GENCİN HAYALİ DÜNYAYA BEDELFırsatları olsa zirveye çıkacak potansiyeldeki nice yetenekli genç, çeşitli imkansızlıklar nedeniyle hayallerini gerçekleştiremiyor. 19 yaşındaki bisiklet sporcusu Ozan Yavuz’un Instagram’da yaptığı, “Maddi gücüm, günlük hayatımı ve spor faaliyetlerimi karşılayacak kadar iyi değil. Sponsorlara ihtiyacım var, bunun için de beni takip etmenizi rica ediyorum” paylaşımını görünce onunla iletişime geçtim. Genç sporcu İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü’nde burs desteğiyle okuyor, okul dışında da yoğun şekilde antrenman yaparak kendini geliştiriyor.

Hedefi, büyük yarışlara katılmak, milli olup ülkemizi temsil etmek olsa da, gerekli giderleri karşılayamadığı, bisikleti ve ekipmanı yeterli olmadığı için istediği yarışlara, özellikle de kendini gösterebileceği  federasyon organizasyonlarına katılamıyor. Tüm imkansızlıklara rağmen bugüne kadar katıldığı birçok yarışmada dereceleri var. Gencecik yaşında yaşadığı zorluklara rağmen başarılar kazanan, geleceği parlak sporcumuzu Instagram’da takip edebilirsiniz, takipçisi arttıkça, sponsor bulması kolaylaşacak. Umarım genç yeteneklerin yolunu açmak isteyen sponsor firmalar da Ozan’ın sesini bir an önce duyar ve onu bisikletini zirveden zirveye sürerken izleriz. Bir genç yeteneğin hayalinin gerçekleşmesi dünyalara bedel...

KIYMET BİLMEZLERİ ELEME VAKTİ!

Dostluğa çok değer verdim hep, “İki eli kanda olsa koşar gelir” tabiri vardır ya, onlardanım, kendimi övmek gibi olmasın ama durum bu... Kendim için yapmadığım fedakarlıkları, sevdiklerim için yapmışlığım çoktur. Elimden gelebilecek bir yardım istendiğinde ikiletmem, teşekkür de beklemem. Ama tabii yıllar içinde hayır kurumuna dönmüş vaziyetteyken, defalarca yürekten destek olduğum insanların, küçücük bir ricama bile kayıtsız kaldığını görünce küplere biniyorum! Kendi menfaatleri olduğunda sanki mecburmuşum edasıyla istekte bulunanların, yüzyılda bir hayrı dokunacağı zaman ortadan yok oluşlarına deli oluyorum!

Yakın arkadaşım Hayati, yıllar önce aynı sebeplerden moralimin bozulduğu bir gün şöyle demişti: “İnsanların senin gibi olmasını beklersen ömür boyu hayal kırıklığına uğrarsın...” Eh emek ve sevgisinin karşılığını bekliyor insan valla, o yüzden en iyisi kıymet bilmez bencilleri hayatımızdan elemek!

MERT FIRAT BOLLYWOOD’A!

Hani herkesin tercihi kendi keyfine göre ama Bengü’nün asalet içindeki kınasıyla, İdil Fırat’ın kendini dört kişiye tahtta taşıttığı kınası aynı günlere denk gelince insan ister istemez karşılaştırıyor! Taht görüntülerine inanın diyecek söz bulamıyorum, ufak tefek şoklar halindeyim! Fırat’ların bu kına videoları ve fotoğraflarına baktıkça düşündüm de müstakbel damat Mert Fırat Hollywood’u değil, Bollywood’u hedeflemeli! Düğünle- rini de gizli yapsınlar ne olur, beyinlerimiz o kadarını kaldırmaz yanar valla!

 

 

 

Bilgi YarışmasıVoleybolda oyunu başlatmak için atılan atışın adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.