Yazarlar
29.04.2008 - 20:01

Celine Dion olmadı Bruce Willis ve Linkin Park geliyor

Sitene Ekle

Bir “Facebook arkadaşım” şöyle bir mesaj atmış bana: “Celine Dion, İstanbul’a konser vermeye gelecekmiş. Biletix’e baktım, henüz Celine Dion konserinin biletleri satışa çıkmamış. Sen bilirsin ne zaman gelecek, konser nerede olacak?”
Bu mesajı okuyuncaya kadar Celine Dion olayından bihaberdim. Doğrusunu öğrenmek için Ahmet San’ı aradım. Malum dünya starları onun tekelinde.
Ahmet San olmasa Türkiye, Madonna’yı Michael Jackson’ı, Metallica’yı Kevin Costner’ı biraz zor görürdü. San, “Celine Dion’u getirecektik ama olmadı” dedi. Neden olmadığını sorunca da şunları söyledi:
“Celine Dion’u getirip 28 Haziran’da Ali Sami Yen Stadyumu’na bir konser verdirecektik. Celine Dion’un konser ücreti 1.8 milyon dolar. Diğer masraflarla birlikte konserin maliyeti 2.6 milyon dolara yükselince ve başta ‘Biz sponsor oluruz’ diyenler de çekilince işin altından kalkamadık.”
San, Dion’u getiremedi ama Kylie Minouge’dan Metallica’ya, Linkin Park’tan Julio Iglesias’a kadar bir çok dünya starını getirecek. Benim gibi, “Bunların hiçbiri Celine Dion’un yerini tutmaz” diyenlerdenseniz o zaman San’dan size bir hizmet daha... San, Bruce Willis’i üç konser için Türkiye’ye getirecek. İlk konser 11 Ağustos’ta İstanbul’da.
“O tarihte ben yazlıktayım. Kim kalkıp yazlıktan İstanbul’a Bruce Willis’i dinlemeye gelecek?” diyorsanız San, sizleri de düşündü. Willis, Bodrum ve Çeşme’deki yazlıkçıların ayağına gidecek. 
Kylie Minouge, Julia Iglesias ve Metallica’nın biletleri satışta. Ancak Linkin Park ve Bruce Willis biletleri henüz satışa çıkmadı.
Linkin Park’ın resmi internet sitesindeki konser programına baktım. Programlarında İstanbul konseri şimdilik gözükmüyor ama 24 Haziran boş. Linkin Park’ın Türk hayranlarının kurduğu sitede ise İstanbul konserine ilişkin tüm ayrıntılar mevcut. Grup, son albümleri “Minutes To Midnight”ın dünya turnesi kapsamında Türkiye’ye gelecek.

Konserler ve tarihleri
Kylie Minouge
20 Mayıs - Kuruçeşme Arena   
Julio Iglesias
27 Mayıs - Sortie
Linkin Park
24 Haziran - Kuruçeşme Arena
Metallica
27 Temmuz - Ali Sami Yen
Bruce Willis
11 Ağustos - İstanbul Arena    
13 Ağustos - Bodrum
15 Ağustos - Çeşme

Arka sırada ‘turist’ olduk
Pazartesi akşamı Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde “13. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri” töreni vardı.
Alışık ailesinin, Türk Sineması’nın unutulmaz isimlerinden Sadri Alışık’ın adını yaşatmak için 13 yıldır gösterdiği bu çabayı takdir ediyorum. Çolpan İlhan ve Kerem Alışık’ın bu ödül töreninin Türk Sineması’nın “Turist Ömer”ine yaraşır bir şekilde yapabilmek için maddi ve manevi büyük çaba harcadıklarını da biliyorum.
Ancak önceki geceki ödül töreninden aklıma takılan birkaç konuyu da yazmadan edemiyorum.
Efes Pilsen ile Beşiktaş Belediyesi gecenin ana sponsorlarıydı. Beşiktaş Belediyesi, belli ki MKM’yi tahsis etti, ama bunu yaparken de koltukların büyük bir bölümüne “Meclis Üyeleri” veya “Belediye Müdürleri” yazıları asıp, rezerve etti.
Efes Pilsen’in ise bazı köşelerde logosu, bir köşede bira şişelerinin saklı olduğu dolabı vardı, ama ötesi yoktu... Bira dolaplarının kapakları açılmadı.
Tören saat 20.00’de. Bu İstanbul trafiğinde işten çıkıp, bir yerlerde bir şeyler atıştırdıktan sonra o törene yetişmeniz olanaksız. Mecburen işten direkt oraya gidiyorsunuz.
Kokteyl masalarında kül tablasından başka bir şey yok. Onlar da aç karnına gitmiyor. Allah’tan MKM’de bir şeyler atıştıracak yerler var. Salona girince de bu kez karşınıza şöyle bir tablo çıkıyor:
TürkMax ödül törenini naklen yayınlayacağı için salonu stüdyoya çevirmiş. Ön sıralar doğal olarak sanatçılar ve protokole ayrılmış, arka taraf ise kameralar ve takip     ışıklarının perdelediği bir hal almış durumda. Sahnede olup bitenleri  görmek bir mesele.
“Turist Ömer” adına verilen ödülleri adeta bir “turist” gibi izliyorsunuz.


Basketbol antrenörüne ne ad verilir?
Astroloji
©Copyright 2008 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.