Bir Kore uyarlaması Türk dizisi daha: 'Küçük Bir Öykü'

Kore kültürü son dönemde dünyayı fethetmeyi başardı. K-pop müziğinden, kolay Korece öğrenme tekniklerine, Tteokbokki ya da Kimchi gibi yemeklere... Sosyal medyayı hiç saymıyorum bile. Yani herkes Kore kafası yaşıyor. Ve anlaşılan o ki bu kafa kısa vadede devam etmeye devam edecek, çünkü...

Bir Kore uyarlaması Türk dizisi daha: 'Küçük Bir Öykü'

Buğra Gülsoy ve Leyla Lydia Tuğutlu var

Buğra Gülsoy ve Leyla Lydia Tuğutlu var

Bir kez daha ünlü bir Kore dizisinin Türkiye uyarlaması geliyor. Peki başrolde kimler var? Buğra Gülsoy, Beren Gökyıldız, Leyla Lydia Tuğutlu.

Hatta son haberlere göre Tugay Mercan da ekibe katılmış. Fatih Aksoy'un yapımcılığını üstlendiği dizinin TV8'de yayınlanması planlanıyor.

Yeni dizi heyecanındayız

Yeni dizi heyecanındayız

Peki bu Kore dizisinin adı ne? Orijinal adı 'My Fair Lady', Türkçe adı ise 'Küçük Bir Öykü'. Yönetmen koltuğunda Gökçen Usta'nın oturduğu dizinin çekimlerine başlandığı duyuruldu.

Her yaz olduğu gibi yine yeni dizi heyecanı içindeyiz. Acaba bu yıl bizi hangi yeni başlayan dizi saracak diye merak ediyoruz.


'Tehlikeli Karım' kısa sürmüştü

'Tehlikeli Karım' kısa sürmüştü

Evet, kadrosu itibarıyla sıcak bakabileceğimiz bir dizi 'Küçük Bir Öykü'. Yalnız ortada önemli bir problem var, o da Kore'de aslında çok da uzun yıllar sürmemiş olması.

Tıpkı geçen sezon Show TV'de izlediğimiz 'Tehlikeli Karım' gibi 'Küçük Bir Öykü' de Kore'de sadece bir sezon sürdü.

Sosyal medyada heyecan yaratmıştı

Sosyal medyada heyecan yaratmıştı

'Tehlikeli Karım'ın Türk versiyonunda Gonca Vuslateri ve Seçkin Özdemir gibi isimler vardı. Özellikle ilk bölümüyle reytinglerde olmasa bile sosyal medyada heyecan yaratmayı başaran dizi 6. bölümde ne yazık ki final yapmıştı.

Diyaloglar ve oyunculuklar başarılı olsa da kurgunun -her ne kadar Türk sosu katılsa da- bize biraz fazla 'Uzakdoğu' geldiği bir gerçekti.


Mesafeli yaklaşacağız

Mesafeli yaklaşacağız

Geçen sezon 'Tehlikeli Karım'ın ister istemez hayal kırıklığı yaratması yüzünden 'Küçük Bir Öykü'ye de mesafeli yaklaşacağız gibi gözüküyor.

Ama kadro itibarıyla, özellikle Buğra Gülsoy ve Leyla Lydia Tuğutlu son dönemin en flaş isimlerinden.
 

Orijinali gibi sadece bir sezon mu sürer yoksa uzun yıllar devam mı eder, bekleyip göreceğiz...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak