13.09.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 13.09.2017-2:30 A-A+

BİR NİŞAN, BİN DUYGU...Birbiriyle anlaşamayan kardeşlere hep hayret etmişimdir. Kardeşim Kuki hayatımın en değerli varlığıdır çünkü, bir an tereddüt etmeden canımı veririm onun için. Anneme ısmarlamıştım kendisini! “Kardeş istiyorum” diye tutturmuşum, iyi ki... Doğduğu zaman onu kucağıma ilk verdiklerindeki heyecanımı asla unutamam. Zaman öyle hızlı geçiyor ki benim minik sincabım büyüdü ve nişanlandı geçtiğimiz hafta.

  Nişan organizasyonu için koştururken duygularımı hep geriye attım ama yüzükleri takılırken bir anda ağlamaya başladım. Mutluluk, heyecan, kardeşimin gidiyor olmasının hüznü; bütün duygular birbirine karıştı. Kız vermek zormuş hakikaten, insan başına gelmeden anlamıyor! Allah’tan bizim kız kına yapmadı, ‘Yüksek Yüksek Tepelere’ türküsünde kesin komaya girerdim çünkü!

Aile olmak için kan bağına hiç ihtiyaç olmadığını da bir kez daha hissettim nişan akşamı. Çocukluğumuzdan beri yanımızda olan aile dostlarımızla kocaman bir aile oluşumuzun şansını hissettim. Türkiye’nin en önemli beyin cerrahlarından kıymetli Cengiz Aslan gerçek bir amcadan farksızdır bizim için. Bugüne kadar sağlıkla geldiysek onun sayesindedir. Bizim tatlı Cengiz Amca’mız taktı yüzükleri...

Herkes yüreğini koydu...

Kendi kardeşimin nişanı diye demiyorum valla, gördüğüm en sevimli ve sıcak nişan partisiydi. Belki de yakın arkadaşlar bir araya gelip hep birlikte hazırladığımız için. Herkes bir işin ucundan tuttuğu ve yüreğini koyduğu           için böyle oldu.

Bu arada her derde deva 24 yıllık kankam Caner’e selam olsun, her eve lazım bu adam yeminle! Köy düğünü konseptli ışıklarımızı son dakikada bulup takan dostumuz Emin, seni de unutmadım!

  Düğün ve nişanlarda yemeklerin lezzeti sıkıntı olur hep, Four Seasons ekibinin güler yüzlü ve organize çalışmasına ayrı hayran kaldık. Aşçı olan kardeşimin yakın arkadaşı, başarılı şef Cemil’ciğimiz bir tatlı büfesi hazırladı ki, herkes parmaklarını yedi.

Üzerinde nişanlı çiftin sevimli figürlerinin olduğu nişan pastasının, ‘Mrs. Cupcake’e yaptırmış kardeşim. DJ Serkan Bycall’ın çaldığı müziklerle bazen duygusallaştık, bazen deliler gibi dans ettik. Dünyanın en mutlu kızı olsun benim minik Kuki’m inşallah, Allah herkese de gönlündeki mutluluğu nasip etsin...

ÖNCE SEVGİYLE KUCAKLADI...

Murat Başoğlu’nun ahlak kurallarını yerle bir eden ihanetini “sevgiyle kucakladığını” açıklayan Hande Bermek’in; boşanmaya gittikleri adliyenin önünde Başoğlu’yla “güle oynaya şakalaşmasına” ayrı şok geçirdim. Zaten bu hikayede baştan beridir şok üstüne şok yaşıyoruz! Bu şekilde gündeme gelen bir kocanın yüzüne gülmeye olgunluk falan demek imkansız, bu tavrı tanımlayacak kelime ise yok! İşte toplum böyle örneklerle dejenere oluyor, gençlerin ahlakı bozuluyor. Şakalaştılar ya, 
hâlâ inanamıyorum!

Etiketler
Bilgi YarışmasıElmasıyla meşhur bir ilimiz hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.