10.06.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 10.06.2018-1:30 A-A+

BİR ‘VATANIM SENSİN’ FİNALİKanal D’de ekrana gelen ‘Vatanım Sensin’i, ev ahalisiyle izledik. Ekipteki baldız, diziyi başından beri takip ediyor. Onun yorumları önemliydi. Peki en etkili sahne hangisi seçildi?                      

İnönü’nün cephede, Yıldız ve Hilal’e, kurşuna dizilen anne ve babalarının şehit olması ve  ülkenin kurtuluşu üzerine yaptığı konuşma... O sahnede gözyaşları tutulamadı. Bir ortak görüş, asıl finalin Azize’yle Cevdet’ in kurşuna dizildiği sahnenin olması yönündeydi. İzmir’in kurtuluşu coşkusunun, tam aksettirilemediği de bir başka yorumdu. Ekranın unutulmayacak dizilerinden biri, finalini yaptı. Hem de bugünlere selam ederek...

Bu, üçüncü finaliydi

Ahmet Mümtaz Taylan, sosyal medyadan “Bir sezonda iki final yapmamalıydın” yorumunu aldığını açıkladı. Seyirci hep haklıdır... Kendisi de “Üçüncü finalden göz kırpmak üzere, akşam görüşürüz” diye bir mesaj atmış Twitter’dan...  ‘Hayat Sırları’ 11’inci,  ‘İnsanlık Suçu’ ise sekizinci bölümle final yaptı. ‘Vatanım Sensin’in son bölümünde oyuncuyu Kazım Karabekir Paşa rolünde izledik. İki dizide başından sonuna kadar yer aldı, ‘Vatanım Sensin’e de ‘aradan’ girdi.

ÜÇÜNCÜ BAŞROL!

Dizi sektöründe ‘başrolü kapmak’, doğru pazarlama işidir. Demet Özdemir, en çarpıcı örnek... Muhteşem mi oynuyor? Yok. ‘Çilek Kokusu’nun ardından, ‘No: 309’ ve şimdi ‘Erkenci Kuş’ta başrollerde. Beğendirme sanatıdır pazarlama... Eh bunu da yapıyorlar, kardeşimiz nezdinde...

HANGİ ŞARKIYI ÇALDILAR?

FOX Ana Haber Bülteni’nde vardı... Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü, ‘yer sorunu’ gerekçe gösterilerek kapatıldı. Müzik bölümü öğrencileri, karara karşı müzikleriyle protesto gösterisi yaptı. Yaylı sazlardan oluşan ekip, ‘El Pueblo Unido, Jamás Será Vencido’yu çaldı. Şilili ‘İnti-İllimani’ grubunun seslendirdiği bu şarkı, direnişin dünyadaki sembol parçalarındandır.

 

 

 

Etiketler
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.