Ege

09.03.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 09.03.2018-3:57

‘Birbirimizi tanıyoruz’

AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül’ü ziyaret eden Başkan Kocaoğlu, İzmir’le ilgili dosyaları sundu, “Uyum içerisinde çalışacağımıza inanıyorum” dedi

Sitene Ekle

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP, MHP ve İyi Parti’den sonra AKP İzmir İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti. Kocaoğlu, Ankara’dan onay bekleyen projelere ilişkin dosyayı İl Başkanı Aydın Şengül’e verdi, “Yeni dönemde ikinci kez il başkanlığınızı tebrik ediyorum. Hem ülkemize, hem kentimize, hem de AKP’ye hayırlı olsun. Zaten birbirimizi tanıyoruz, birlikte uyum içerisinde tekrar çalışacağımıza inanıyorum” dedi.

Her seçim arifesinde tüm ilçeleri dolaşarak eksikleri ve ihtiyaçları yerinde tespit ettiğini dile getiren Başkan Kocaoğlu, “Bizim emanetçisi olduğumuz, bizim yönettiğimiz bütün salonların her partinin emrinde olduğunu, her zaman kullanabileceğinizi de ifade etmek istiyorum. Takip edilmesi gereken işler var. Bu dosyayı diğer partilere de götürdüm. Herkesin bildiği onay bekleyen işler var. Parayla da, pulla da ilgisi yok. Sadece onay bekleniyor” şeklinde konuştu.

‘Takipçi olacağız’

AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir’i de, sorunlarını da çok iyi bildiklerini vurguladı, “Makamlar geçici, hizmet getirmek için var olduğumuzu bildiğimiz için çatışmadan uzak, samimi bir şekilde İzmir adına elimizden geleni yapmaya çalışacağız. 2007’deki Aydın Şengül yaşlandı, tecrübe kazandı. Emekliliği düşünmediğinize göre siz de hâlâ dinçsiniz” dedi. Şengül, “Hükümete düşen görev neyse, bu görevde takipçisi olacağım. Yerelde iktidar sizsiniz. AK Parti’nin 7 ilçe belediyesi var. Onların sıkıntılarını size dosya şeklinde sunuyorum” vurgusunu yaptı.

‘İnceleyeceğim’

Şengül’ün verdiği dosyayı hemen inceleyeceğini ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, ilçelerde altyapı çalışmalarının ardından yolların yeniden düzenlenmesi konusunda zaman zaman şikâyetler geldiğini, ancak sorunun işi yüklenen müteahhitlerden kaynaklandığını söyledi. Bu konudaki en yoğun şikâyetin, CHP’nin yönetimde olduğu Bayındır’dan geldiğini belirten Kocaoğlu, ilçelere hizmet konusunda parti ayrımı yapılmadığını vurgulayan Başkan Kocaoğlu, “Bu işleri herkes çok iyi bilir. Bu ihale mevzuatında işi ehline vermek mümkün değil, düşük fiyatlı olana vermek zorundasınız. Bizim en  büyük problemimiz bu. Burada müteahhidin kontrol yapıp işin başında durması en önemli durum” diye konuştu.

3 ilçede devam kararı alındı

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, kongre süreciyle ilgili de bir açıklama yaptı.

Daha önce 11 ilçede mevcut başkanlarla yola devam edileceğini vurgulayan, 19 ilçede de değerlendirmeler yapıldığını belirten Şengül, Buca, Balçova ve Narlıdere ilçelerinde de mevcut başkanlarla kongreye gidilme kararı alındığını ifade etti.

Buca’da Mustafa Arslan, Balçova’da Evrim Özen, Narlıdere’de ise Aslan Bilgi partiyi kongreye götüren isimler olacak. 


Etiketler:
Timsah hangi takımın simgesidir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.