Diyarbakır

Yerel Haber
09 Şubat 2018 - 13:15

Bismilli Gençler İçin İmzalar Atıldı

IHA

Diyarbakır’ın Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç’in girişimleriyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımına başlanılan Bismil Gençlik Merkezi’nin ruhsat imzası atıldı.
Güneydoğu da benzeri nadir bulunan projelerinden biri olduğu belirten Başkan Gülenç, bundan sonraki süreçte projenin bir an önce tamamlanarak hayata geçirilmesi için çalışmaların takipçisi olacaklarını ifade etti. Gülenç, ilçenin en büyük eksikliklerinden birini daha tamamlayacaklarını belirterek “Göreve geldiğimiz günden beri ilçemizin eksikliklerini bir bir belirleyip gerekli çalışmalar ile ilgili yerlere sunduk. Bu eksikliklerden biride ilçemiz gençlerinin spor ve etkinlik yapabilecekleri bir merkezdi. Geleceğimizin teminatları olan çocuklarımızın ve gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, yeni bir şeyler öğrenebilecekleri ve sosyalleşecekleri gençlik merkezi için temel atıldı. Yaptığımız ön çalışmalarla birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz ile yaptığımız istişareler ile bu önemli projenin başlamasını sağladık. Bismilli gençleri artık bu modern merkezde sportif ve kültürel etkinlikleri yapacaklar. Temelini attığımız merkez 1 yıl içerisinde tamamlanacak. Bu güzel projede Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak Üzere Başbakanımız, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İl Müdürümüz Mehmet Demir ve emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
360 günü içerisinde bitirilecek olan Gençlik Merkezi’nin içerisinde bay ve bayanlar için sportif faaliyetlerin yapılabileceği çok amaçlı salon, el sanatları atölyesi, derslik salonu, seminer odası, zeka oyunları salonu, el sanatları atölyesi, kafeterya, el sanatlarının sergi ve satış salonları gibi bölümler bulunacak. Eski tekel binasının bulunduğu alandan yaklaşık 10 bin metre kare arsa tahsisi yapılan gençlik merkezi, 4 bin metre kare kapalı alana yapılacak.

DiyarbakırYerel Seçim Sonuçları

Diyarbakır Hava Durumu

2°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.