Bitlis

Yerel Haber
08 Eylül 2017 - 19:19

Bitlis-Muş Hattında Bir Terörist Etkisiz Hale Getirildi

IHA

Bitlis’in Mutki ile Muş’un Hasköy ilçeleri hattında bulunan Gresör Tepe mevkiinde yürütülen operasyonda bir terörist etkisiz hale getirildi.
Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, Bitlis Jandarma Bölge Komutanlığınca Bitlis’in Mutki ile Muş’un Hasköy ilçesi mülki sınırları ara hattında bulunan Karakütük köyü Gresör Tepe mevkiinde faaliyet gösterdiği değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını bulup etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak ve barınakları imha etmek maksadıyla Bitlis ve Muş İl Jandarma komutanlıklarının katılımıyla Şehit Jandarma Uzman Çavuş Behçet Avcı-40 Operasyonu planlanarak icra edildiği belirtildi. Açıklamada, “Operasyon kapsamında 7 Eylül 2017 günü saat 18.50 sıralarında Gresör Tepe mevkiinde Tatvan JÖH Tabur Komutanlığı unsurlarınca sağlanan temas neticesinde 1 bölücü terör örgütü mensubu ölü olarak etkisiz hale getirilmiştir. Etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubunun üzerinde 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 5 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 1 adet el bombası, 1 adet örgüt kimliği, 1 adet sırt çantası, 1 adet kütüklük, 1 adet uyku tulumu, 1 adet panço, 1 adet malzeme ve telsiz kod şifresi, 1 adet büyük telsiz, 1 adet telsiz bataryası, 1 adet telsiz mikrofonu, 1 adet anten kablosu, 1 adet ses kayıt cihazı ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili olarak adli ve mülki makamlara bilgi verilerek tahkikata başlanılmış olup, ele geçen malzemeler muhafaza altına alınmıştır. Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir” denildi.

BitlisYerel Seçim Sonuçları

Bitlis Hava Durumu

14°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.