Bitlis

Yerel Haber
16 Mayıs 2018 - 21:53

Bitlis'te Mezuniyet Heyecanı

BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunca (MYO) 2017-2018'de mezun olmaya hak kazananlar için tören düzenlendi.

Üniversitenin merkez konferans salonunda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Demirtaş, mezun olan öğrencileri tebrik ederek, sağlıkta gelişimin bir ülkenin medeniyet seviyesini gösterdiğini söyledi.

Demirtaş, şöyle konuştu:

"Sağlıktaki ilerleme, hasta haklarının harfiyen uygulanması bir ülkenin medeniyet seviyesinin zirvesidir. Çok şükür ki ülkemiz bugün geldiğimiz noktada zirveyi yakalamış durumdadır. Bu vesileyle sizlerin de bu bilinç ve şuurla hareket edeceğinize olan inancımı ifade ediyor, mezuniyetinizin hayırlı olmasını diliyorum."

Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Hatice Öntürk ise üniversitenin öğrencilere neler kazandırdığını ileriki yaşantılarında daha iyi anlayacaklarını belirtti.

Belgelerin verilmesinin ardından öğrenciler kep attı ve halaylar çekerek eğlendi.

BitlisYerel Seçim Sonuçları

Bitlis Hava Durumu

11°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.