Bitlis

Yerel Haber
19 Haziran 2017 - 14:23

Bitlis'ten Kısa Kısa

BİTLİS (AA) - Bitlis Belediyesi zabıta ekipleri, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla gıda üretim yerlerinde denetim yaptı.

Bitlis Valisi ve Bitlis Belediye Başkanvekili Ahmet Çınar, yaptığı açıklamada, zabıta ekiplerinin yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptıkları denetimlerde, iş yerlerinde ürünlerin tazeliği, üretim şartları ve hijyenik koşular denetlendi.

Vatandaşların sağlığını korumak amacıyla denetimleri sıklaştırdıklarını ifade eden Çınar, şunları kaydetti:

"Vatandaşların daha güvenli ve sağlıklı bayram alışverişi yapmaları açısından denetimleri önemsiyoruz. Rutin denetimler dışında bayrama özel yapılan ani denetimlerle vatandaşın güvenli şekilde alışveriş yapmasını sağlıyoruz. Denetimlerde iş yerlerinde görülen eksikler teftiş defterlerine not ediliyor. Eksiklikler konusunda esnafı uyararak eksikliklerini bir an önce tamamlamasını sağlıyoruz."

- Ahlat'ta elektrik kesintisi

Ahlat ilçesine bağlı bazı köylerde 21 Haziran Çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.

Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ'den (VEDAŞ) yapılan açıklamada, Ahlat ilçesindeki bazı trafo merkezleri ile iletim hatlarında 21 Haziran'da 10.00-13.00 saatlerinde bakım onarım çalışması yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, çalışmalar süresince Ahlat'ın Saka, Taşharman, Serinbayır, Yeniköprü köyleri ile su fabrikasına elektrik verilmeyeceği kaydedildi.

BitlisYerel Seçim Sonuçları

Bitlis Hava Durumu

14°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.