Bitlis

Yerel Haber
27 Ocak 2019 - 11:26

Bitlisliler Kayak Merkezine Akın Etti

Hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar, El Aman Hanı Kayak Merkezi'nde kayak ve snowboard yapıp kızakla kaymanın keyfini çıkarıyor

BİTLİS (AA) - Bitlis'te Gençlik ve Spor Bakanlığınca bünyesinde faaliyet gösteren El Aman Hanı Kayak Merkezi, hafta sonunda vatandaşların akınına uğradı.

Hafta sonunu Bitlis-Tatvan kara yolu üzerindeki kayak merkezinde geçirmeyi tercih eden vatandaşlar, kayak ve snowboard yapıp kızakla kayarak karın keyfini çıkarıyor.

Vatandaşlardan Sait Durer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta sonunu kayak merkezinde kayak yaparak geçirdiklerini söyledi.

Merkeze çok sayıda vatandaşın geldiğini ifade eden Durer, "Burası kar memleketi. Evden çok fazla çıkamıyoruz. Yapabildiğimiz tek spor kayak. Herkese kayak merkezimize gelmelerini tavsiye ediyoruz." dedi.

Snowboardcu Ferdi Cevrim ise kentte sosyal aktiviteler sınırlı olduğu için hafta sonlarında snowboard yaparak gençlere örnek olmaya çalıştıklarını belirtti.


©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.