Cumartesi

15.04.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 15.04.2017-2:30

Bitmeden yetişin

Heykeltıraş Mehmet Aksoy’un ışık ve renklerle dolu dünyasını anlattığı “Çekicin Rüzgarındaki Ezoterik İllüzyonlar” isimli sergisi 20 Nisan’a dek Anna Laudel Contemporary’de devam ediyor.

Sitene Ekle

Fisun Yalçınkaya / Güncel sanat / fisun.yalcinkaya@milliyet.com.tr

Bitmeden yetişin 

Işık ve renklerle  dolu bir dünya 

Heykeltıraş Mehmet Aksoy’un ışık ve renklerle dolu dünyasını anlattığı “Çekicin Rüzgarındaki Ezoterik İllüzyonlar” isimli sergisi 20 Nisan’a dek Anna Laudel Contemporary’de devam ediyor. Sergi sanatçının beş yıl aradan sonra açtığı ilk kişisel sergisi olma özelliği taşıyor.

Mutlaka görün

Bir Beyoğlu Kontu’nun anısına  

Türker İnanoğlu Vakfı Sinema-Tiyatro Müzesi 2016’da aramızdan ayrılan sinema eleştirmeni, tarihçi, yazar ve çevirmen Giovanni Scognamillo’nun anısına bir sergi düzenledi. “Türk Sinemasının Levanten Beyoğlu Kontu” adlı sergi Scognamillo’nun 68 yıllık sinema geçmişine ve onun kişiliğine odaklanıyor. Sergi 1 Mayıs’a dek sürecek.

Taze açıldı

Günlerin izinde  

Ahmet Doğu İpek’in kişisel sergisi “Günler”, Galata Rum Okulu’nda 9 Nisan’da açıldı. Binanın birinci ve ikinci katlarına yayılan sergi sanatçının 2015’ten bu yana ürettiği eserlerinden bir seçkiyi sunuyor. Sergideki eserler hafıza, gerçeklik ve algı etrafında şekilleniyor. Sergi 13 Mayıs’a dek ziyaret edilebilecek. 


Etiketler: Mehmet Aksoy
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.