Bıyıklarıyla ünlenen Stanislav Çerçesov'a 55. yaş gününde kaytan sürpriz

Stanislav Çerçesov, 2018 Dünya Kupası'nın en zayıf ekiplerinden biri olarak gösterilen Rusya'nın teknik direktörü olarak takımını gruptan çıkarmış ve ikinci turda İspanya gibi bir dünya devini elemişti. Çeyrek finalde finalist Hırvatistan'a penaltılarla elenen Rusya'nın turnuva performansı takdir toplamış ve bıyıklarıyla ünlü teknik direktör Çerçesov övgü almıştı. Çerçesov'un doğum günü kutlaması için de yine bıyıkları esas alındı.

Bıyıklarıyla ünlenen Stanislav Çerçesov'a 55. yaş gününde kaytan sürpriz

Bıyıkları onunla özdeşleşti

Bıyıkları onunla özdeşleşti

Türkiye'de bıyıklı erkek görmek yadırganan bir durum değil. Ülkemizin geçmişinde de bıyık bir aksesuar gibi kullanılmış. Fakat dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Rusya'da da sadece bıyığı olan erkekler biraz garipseniyor. Zaman zaman 'moda' dolayısıyla kaytan bıyık trend olsa da Çerçesov'unki gibi hafta sonu babası bıyığı tadındaki bıyıklara pek alışık değiller.
 

Başarılı insana her şey yakışıyor

Başarılı insana her şey yakışıyor

Çerçesov başarısız olsaydı muhtemelen bıyığıyla dalga geçilecekti. Ülkemizde Beşiktaş'ı çalıştıran dünyaca ünlü teknik direktör Vicente Del Bosque, başarısız olduktan sonra kaytan bıyıkları, kilolu yapısı ve baygın bakışlarıyla alay konusu olmuş, Yeniköy Kasabı olarak dalga geçilmişti.

Eğer başarılı olsaydı insanların gözüne Yeniköy Kasabı olarak değil Hulusi Kentmen gibi görünebilirdi. Tıpkı başarılı olan Çerçesov'a bıyığın yakıştırılması ve doğum gününde bıyıklı sürpriz hazırlanması gibi.

Tüm oyuncular bıyık taktı

Tüm oyuncular bıyık taktı

Rusya Milli Takımı'na çağrılan oyuncular teknik direktörleri Çerçesov'un doğum gününü kutlamak için ona bir sürpriz hazırladı. Hepsi takma bıyık takan oyuncular sahaya bıyıklarıyla geldiler ve pasta kestiler.

Muhtemelen Çerçesov hariç hepsinin bıyıklarına da pasta bulaştı. Çünkü bıyıkla yemek yemek ve ayran içmek tecrübe ister.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak