28.05.2013 02:30 | Son Güncelleme:
AA

Bize bozkurtlar kılavuzluk edecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkücü Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Kızılcahamam’daki anıtı ziyaretinde, ‘ülkücü şehitlerin destan yazdığını’ söyledi.

Ülkücü şehitlerin isimlerinin önüne kırmızı ve beyaz karanfiller bırakan Bahçeli, daha sonra partililere seslendi. Bahçeli, her Mayıs ayının 27’sinde, günlerden ne olursa olsun, anıtta buluşmaya devam edeceklerini ifade etti.  Bahçeli,  şunları söyledi:
“Bir ülkü için hayattan vazgeçmek büyük bir özveridir. Kutsal bir hedef için kurşunların önüne atlamak, candan olmayı göze almak ve toprağa düşmeyi gül bahçesine girer gibi kabullenmek tarifi olmayan bir mertlik ve destansı bir tavırdır. Çıkar, konfor, statü, mevki, şöhret gibi geçici hevesleri geri plana iterek, millet ve vatan davası uğruna şehitliğe koşmak muazzam bir sevdanın ve hayranlık uyandırıcı bir kararlılığın neticesidir.
‘Safları sıkı tutacağız’
Onlar ki, Bozkurt bakışlı, hilal kaşlı ve nurlu simalardır. Onlar ki, aslan yürekli, Yusuf yüzlü, temiz vicdanlıdır. Hak yolunda, Hakk’ın yanına erkenden gitmeyi göze almış ülkü neferleridir.”
Alparslan Türkeş’in “Davamız Türk milletinin varlığını yüceltmek ve ebediyen devam ettirmek davasıdır” sözünü hatırlatan Bahçeli, şöyle devam etti: “Bugünkü şartlarda, Türkiye’nin maruz kaldığı, üstelik hız ve hacminde artışlar görülen endişe verici hadiseler yumağının tersine çevrilmesi ülkücülerin müdahalesiyle mümkün hale gelecektir.”

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0