Black Mirror'ın kart oyunu gerçeğe dönüşür mü?

Black Mirror'ın 5. sezon bölümlerini merakla bekliyoruz. Artık eli kulağında. Yeni sezonun 28 Aralık'ta yayınlanacağı konuşuluyor. Ancak dizinin sıkı takipçilerini oldukça mutlu edecek bir gelişme daha var...

Black Mirror'ın kart oyunu gerçeğe dönüşür mü?

Ciddi bir hayran kitlesine sahip

Ciddi bir hayran kitlesine sahip

Black Mirror, şu anda yayında olan en nevi şahsına münhasır dizilerden biri.

Yakın gelecekte gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel gelişmeleri, karanlık senaryolarla birleştiren ve "Acaba dünya nasıl bir yere gidiyor, gidebilir?" sorularını sormamıza vesile olan Black Mirror ciddi bir hayran kitlesine sahip.

Üçüncü sezonla birlikte uçuşa geçti

Üçüncü sezonla birlikte uçuşa geçti

İlk iki sezonuyla "Son yılların en dikkat çeken İngiliz dizilerinden" denilen 'Black Mirror', üçüncü sezonundan itibaren Netflix'te yayınlanmaya başlamıştı.

Bu da beraberinde dizinin uluslararası çapta çok daha fazla duyulmasını sağladı. 'Black Mirror'ın üçüncü sezonuyla hayran kitlesini en az ikiye katladığı ortada.

Kart oyunu geliyor

Kart oyunu geliyor

Peki yeni haber ne? Efen'im, Black Mirror'ın kart oyunu yayınlanıyor! Biliyorsunuz 'Nosedive' gelmiş geçmiş en şahane ve en gerçekçi Black Mirror bölümlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Bryce Dallas Howard'ın şahane performansıyla hafızalarımıza kazanan bu bölümde korkutucu bir 'puanlama' sisteminden bahsediliyordu. Herkes arkadaşını puanlıyor, puanı düşük olana ise hapishane yolu gözüküyordu!

Mobil versiyonu da var

Mobil versiyonu da var

İşte bu oyun artık 3 ila 6 kişi arasında oynanacak bir kart oyununa dönüşmüş durumda. Oyuna hangi statüden başlayacağınızı belirliyorsunuz ve tıpkı Monopoly gibi kartlar çekilerek zorluklarla başa çıkabilme beceriniz -e biraz da şansa bağlı- olarak belirleniyor.

Bu oyunun bir de mobil versiyonu var elbette. Oyunla etkileşime giren ücretsiz bir uygulamaya da sahip yani.

Şaşırtıcı olmaz

Şaşırtıcı olmaz

O zaman size bomba bir soru gelsin: Instagram'a bağımlı olduğumuz bir devirdeyiz. Ve her an 'Nosedive' gibi 'hastalıklı bağımlılık' seviyesine geçebiliriz. Yani arkadaşlıkları bozulan biri, herkesin görebileceği şekilde düşük bir puana sahip olabilir ve en sonunda da toplum dışına itilebilir!


 

Sizce bütün bu 'kart oyunu' bu gidişatın bir parçası olabilir mi? 'Black Mirror'da ortaya atılıp kart oyunuyla biraz daha magazinleşen bu teori ilerde yüzde yüz gerçekleşirse pek de şaşırtıcı olmaz bence...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak