Böbrek taşı için limonata tüketin

Üroloji Uzmanı Dr. Cem Şah, bireylerde dengesiz sıvı tüketimi sonucunda oluşabilecek sorunlara karşı uyarı ve önerilerde bulundu. Limonatanın böbrek taşı oluşumunu engellediğini açıkladı.

Böbrek taşı için limonata tüketin
Provence'ta ilham veren defile: La Coup de Soleil24 Haziran 2019 günü Jacquemus 10. yılına özel olarak hazırladığı buram buram yaz kokan 65 parçalık La Coup de Soleil isimli koleksiyonunu Fransa’nın Provence bölgesindeki lavanta bahçelerine kurdurduğu pembe bir podyumda sergiledi. Koleksiyon pastel renkleriyle ön plana çıkmakla kalmadı, ilham verici stylingi ile de büyüledi.
Kırışıklıkları yok eden japon maskesiKırışıklık için japon maskesi tarifimiz ile kırışıklardan kolayca kurtulabilirsiniz. Maskenin ana maddesi olan pirinç, cildinizi sıkılaştıracak ve kırışıklıklarınızı yok edecek. İşte japon maskesi tarifi için malzemeler...
İkinci evliliklerde çocuk psikolojisiPsikoterapist/Aile Çift ve Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç, çocuğu olan çiftlerin boşanma sonrası birbirleri ile görüşmeye devam etmek zorunda olduğunu ve çocuk kiminle yaşıyor olursa olsun anne-baba görevlerini devam ettirmek durumunda olduğunu belirtti.
Doğu ve Güneydoğu Bölgesini tehdit eden hastalık: BrusellaEskişehir’de merkez Bozdağ Mahallesi'nde aynı aileden 6 kişi iddialara göre yedikleri peynirden dolayı yakalandıkları 'brusella' hastalığı sebebi ile tedavi altına alınırken, halk arasında hastalıkla alakalı gerginlik baş gösterdi. Biz de brusella hastalığının hangi besinlerden bulaştığını, brusella hastalığının ülkemizde en çok hangi bölgelerde tehdit oluşturduğunu Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzman Doktor Fatma Nur Özdoğan’a sorduk. İşte uzmanından aldığımız cevaplar…
Yalancı tiramisu tarifiGerçek tiramisuyu aratmayacak yalancı tiramisu tarifini sizinle paylaşıyoruz. Yapımı çok pratik olan bu tarifi mutlaka deneyin. İşte yalancı tiramisu tarifi...
Medikal detoks nedir, nasıl yapılır?Günlük hayatımızda, her yaş diliminde ve yaş ilerledikçe artarak, bedenen ruhen mevcutlarımızı tüketmekle kurulu bir düzenle karşı karşıyayız. Vücudumuzda bulunan enzimler, hormonlar, vitaminler kendini üretme fonksiyonuna sahip olsa da değişen dünyevi şartlar sebebiyle tüketimleri daha hızlı olmakta üretimleriyle ve dışarıdan yerine koymakla denge kurulamamaktadır. Peki, bu dengeyi nasıl koruyabiliriz? Doktor Sevgi Ekiyor Konu Hakkında Bilgiler Verdi.
Anksiyete ilişkileri nasıl etkiler?Anksiyete yani kaygı bozukluğu günümüzde çok sık karşılaşılan bir rahatsızlıktır ve tüm alanları etkileyebilir. En çok etkilediği şeylerden birisi de insanlarla kurulan yakın ilişkilerdir. Peki anksiyete ilişkileri nasıl etkiler?
Çok para harcamadan mutfağı yenilemenin püf noktalarıMutfağınız zamanla eskiyebilir ve içlerindeki mobilyalar, fayanslar, zemin ve eşyalar kullanım nedeniyle etkilenebilir. Mutfağınızı yenileme çözümlerine ihtiyacınız varsa, basit ve ucuz yöntemler bulabilirsiniz.
Mutluluğun sırrı seyahat etmekten geçiyor!Cornell Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre deneyimlere para harcandığında kazanılan mutluluk, materyal objelere harcama yapıldığında kazanılan mutluluktan daha uzun süreli olduğu kanıtlandı.
1/4
Üroloji Uzmanı Dr. Cem Şah yaptığı açıklamada, diyaliz hastalarının su tüketimlerine ve beslenmelerine her zaman ayrı bir özen göstermelerinin önemli olduğunu belirterek, "Normalde böbrekler uzun saatler süren susuzluğa karşı vücudu dengeleyebilirken, diyaliz hastalarında ise durum tamamen değişiyor. Bu hastalarda böbreklerin çalışmaması nedeniyle sıvı birikimine yol açan su ve sıvı alımının artması birçok olumsuzluğu da beraberinde getiriyor.Tatil Şıklığı