07.03.2018 - 13:39 | Son Güncelleme: 07.03.2018-13:40 A-A+

Bodrum'da caz rüzgarı

Bodrum'da Avusturya Kültür Ofisi işbirliğiyle düzenlenen Avusturya Günleri" kapsamında First Gig Never Happened grubu, caz müzik konseri verdi.

Bodrum'da caz rüzgarı

Hülya ELTEŞ / MUĞLA (DHA)

Bodrum Ticaret Odası ve Avusturya Kültür Ofisi işbirliğiyle düzenlenen "Bodrum'da Avusturya Günleri" etkinliği kapsamında First Gig Never Happened grubu, caz müzik konseri düzenlendi.

Herodot Kültür Merkezi'ndeki konserde, Lisa Hofmaninger ile Judith Schwarz ve onlara piyanoda eşlik eden ortakları Alexander Fitzthum, gece boyunca Charles Mingus, Thelonious Sphere Monk ve Alexander Fitzthum gibi sanatçıların eserlerini seslendirerek izleyicileri keyifli bir müzik yolculuğuna çıkardı. Etkinlik koordinatörü Baki Bilgili, "Avusturya günlerini iki ülke arasındaki kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla düzenliyoruz. Hem Türkiye'de, hem de Avusturya'da yapıyoruz. Yabancı ve yerel halkın ilgisi oluyor. Giderek de bu ilgi artıyor. İnsanların bu tür etkinliklere çok ihtiyacı var" dedi.

First Gig Never Happened Grubu'nun bateristi Judith Schwarz, ilk kez geldikleri Bodrum'u çok sevdiklerini söyleyerek, bu tür etkinlikleri kültürel etkileşim açısından çok önemsediklerini belirtti.

Yaklaşık iki saat süren konserde izleyiciler, oldukça güzel bir müzik keyfi yaşadı.

Bilgi YarışmasıLeonardo DiCaprio'nun oynadığı Titanic filmi hangi yıl çekilmiştir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.