Cumartesi

22.04.2017 - 02:30

Boğa’da yeniay var

Yeniay özellikle bütçemize ve ihtiyaçlarımıza vurgu getiriyor. Kaynaklarımızı daha iyi değerlendirmeye daha fazla dikkat edebiliriz

Sitene Ekle
Astroloji  |  R.Hakan Kırkoğlu pembenar@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Boğa burcunun 6 derecesinde, 26 Nisan’da yeniay gerçekleşiyor. Yılın bu döneminde ekonomik konulara, kaynaklarımızı, elimizdekileri daha iyi değerlendirmeye daha fazla dikkat edebiliriz. İstikrar ve güven arıyoruz.

Ancak Balık burcunun son derecesinde kalan Venüs güzellik ve tatmin bulma konularında hoşnutsuzluklarımız, kriz çıkaran, sıkışıklık yaratan durumlarımız olduğunu anlatıyor. Örneğin evimizde, çevremizde güzellik yaratma, toprakla, mobilya ya da döşemelerle uğraşma söz
konusu olabilir.

Endişeler söz konusu

Böyle bir dönemde, en azından 11 Mayıs’a kadar estetikle ilgili konularda daha dikkatli olmakta, aceleci davranmamakta fayda var. Zira 3 Mayıs’a kadar da geri harekette olan Merkür daha çok eksikleri görmenin, ufak tefek düzeltmeler yapmanın gerekebileceğini ama önemli anlaşmalara girişmek için erken olduğunu anlatıyor.

Yeniay haritasında yine toprak elementinden Başak burcunun yükseldiğini görmekteyiz. Dolayısıyla özellikle 11 Mayıs’a kadar daha çok detaylarla, organizasyonel işlerle ilgileneceğiz. Yükselen burcu Başak, Boğa ve Oğlak olanlar için bu daha iyi organize oldukları, verimli davranabilecekleri bir dönem olabilir. Ancak yükselen Balıkların, Sakaların, Koçların ve Terazilerin uğraştırıcı durumlarla, bazı kriz ya da huzursuzluklarla karşılaşmaları söz konusu olabilir.

Yükselen Başak aynı zamanda bu dönemde çalışma hayatına ait konuları ve bu konularda değişiklikleri de gündeme getiriyor. Zihinsel açıdan daha meşgul olacağımız günlerdeyiz. Kafamızda yepyeni düşünceler var ancak bu düşüncelere eşlik eden endişeler, korkular da söz konusu. Cesaretimizi yitirmemeliyiz. Diğer yandan Başak burcunun yükseliyor olması bu dönemde sağlık, diyet ve hijyen konularına da daha duyarlı olabileceğimizi anlatıyor.

Başak burcu yükselirken, haritada Neptün’ü de Balık burcunda, alçalan noktada görüyoruz. Dolayısıyla, bu dönemde her ne kadar düzen ve organizasyon arasak da, yakın ilişkilerimizde ve başkalarında güçlü hayaller peşinde olabiliriz. Yakın beraberliklerde bizi çok etkileyen, dağıtabilen ama bir o kadar da etkisi altına alan koşullar içindeyiz. İlişkilerimizde sınırlarımızı bilmek konusunda daha gerçekçi bir tutum içinde olmak faydalı olacak.

Mars İkizler’e ilerledi

Yeniay hemen ardından Ay dün İkizler burcuna ilerleyen mücadele ve savaş gezegeni Mars’la birleşecek. Bu hiç de huzurlu bir gösterge değil. Mars’ın bu konumu zihinsel açıdan daha uyanık, sözel olarak daha agresif ve tartışmacı bir ortama işaret demek.

Bu dönemde düşünsel konularda daha cesur ama aynı zamanda düşüncesizce hareket eden, daha kırıcı ve huzursuzluk yaratan koşullarla karşılaşabiliriz. Çift durumlar, bölünme ve kutuplaşma yaratan konularda tartışmalar var, belki de tartışmalarımız daha fazla çift duruma da yol açabilir. İkizler burcu eğitim, öğrenciler, gazeteciler, medya, hareket ve ulaşıma ait konuları anlattığı için, bugünlerde sözünü etiğimiz konularda daha fazla tartışma, iddia ve kazalar olabilir. Bu dönemde Merkür’ün de Koç burcunda olduğu düşünülürse, zihinsel konularda daha keskin, iğneleyici ve pek dürüst olmayan motivasyonlarla daha sık karşılaşabiliriz. 

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.