Erzincan

Yerel Haber
07 Aralık 2016 - 17:02

Bölgesel Kros Yarışları Yapıldı

IHA

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığının 2016 yılı faaliyet programında yer alan Küçükler ve Yıldızlar Bölgesel Kros Ligi ikinci kademe müsabakaları Erzincan’da yapıldı.
Tartan atletizm pisti ve Geçit Beldesi kros parkurunda 8 ilden 235 sporcunun katılımıyla gerçekleşen müsabakalar oldukça çekişmeli geçti. Erzincanlı sporcularından Abdullah Özdemir yıldız erkeklerde birinci, yıldız kızlarda Kardelen Yıldırım üçüncü, küçük kızlarda Yağmur Yıldız üçüncü olarak Erzincan’ı Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazandılar. Müsabaka hakkında bilgi veren Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu: “Erzincan’da 8 ilden toplam 235 sporcunun katılımı ile atletizm küçükler ve yıldızlar bölgesel kros ligi ikinci kademe (yarıfinal) müsabakalarını yapıyoruz. Mevsim şartları itibari ile havalar soğudu. Doğu Anadolu Bölgesinde ılıman bir iklime sahip olan Erzincan’da bu tür müsabakalara her zaman ev sahipliği yapıyoruz. Yeni yeteneklerin Türk atletizm sporuna kazandırılması, gençlerin spor yapması, milli birlik ve beraberlik içerisinde manevi duyguları yüksek yeni nesillerin oluşması için herkesi spor yapmaya davet ediyorum.” dedi.

ErzincanYerel Seçim Sonuçları

Erzincan Hava Durumu

5°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.