Bolu

Yerel Haber
13 Aralık 2016 - 14:27

Bolu'da İki Kişinin Yargılandığı Uyuşturucu Davasından Tahliye Çıktı

IHA

Bolu’da TEM otoyolunda yapılan uygulamada uyuşturucu taşırken yakalanan iki kişinin yargılandığı davanın duruşmasında, H.K.’nin tahliyesine karar verildi. Duruşmada konulan H.K., kendisinden küçük olan M.G.’ye dönerek “Beni de yıllar önce senin gibi kullanmışlardı, doğruları anlat” dedi.
Bolu’da Şubat ayında TEM otoyolunda yapılan uygulamada Diyarbakır’dan İstanbul istikametine giden bir otobüste arama yapılmış, otobüsün bagaj kısmında bavul içinde uyuşturucu maddeler olduğu tespit edilmişti. Ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konulurken bavulun sahibi olduğu tespit edilen M.G. otobüsten indirilerek gözaltına alınmıştı. Olayda M.G.’ ile aynı otobüste olan H.K. da gözaltına alındıktan sonra iki kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak veya sağlamak” suçlamasıyla tutuklu yargılanan M.G. ve H.K.’nin ilk duruşması bugün gerçekleştirildi. Mahkemede, kendisinin M.G.’yi tanımadığını ve iftiraya uğradığını belirten H.K., “Beni de M.G. gibi yıllar önce kullandılar. Sen uyuşturucuları taşı, eğer başına bir şey gelirse biz içeride sana bakarız diyorlardı. M.G.’ye de bunları söylemişlerdir. Kimseye inanmasın, çünkü hapse girdikten sonra kimse bakmaz. O yüzden burada bildiği bütün gerçekleri anlatmasını istiyorum. Ben akrabalarımla İstanbul’da yapılan 3. köprüde çalışmak için otobüsle İstanbul’a gidiyordum. M.G. otobüse ne zaman ve nereden bindi onu bile görmedim. Boşu boşuna 9,5 aydır cezaevinde yatıyorum” dedi.
H.K’nin ardından söz alan M.G. ise, “Siverek otogarına ismi E.S. olduğunu bildiğim kişi tarafından bavul içinde uyuşturucu madde getirildi. Ben de bavulla birlikte İstanbul’a gitmek için otobüse bindim. Bolu’ya yakın bir yerde polis ekipleri yaptıkları uygulamada benim bavulumdaki uyuşturucu maddeyi buldular. Sanırım H.K.’den de şüphelenmiş olacaklar ki onu tanıyıp tanımadığımı sordular. Baskı altında olduğum için tanıyorum, uyuşturucularla bağlantısı var dedim. Sonra H.K’yi de gözaltına aldılar. Aslında H.K.’nin uyuşturucu ile hiçbir bağlantısı yok” şeklinde konuştu.
Sanıkların ifadelerinin ardından kısa bir ara veren mahkeme heyeti, tutuklu bulunan H.K.’nin tutukluk süresi ve mevcut deliller göz önünde bulundurarak tahliyesine, M.G.’nin ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.