Gündem
24.03.2016 - 17:25 | Son Güncelleme: 24.03.2016-17:26

Bomba ihbarı yapılan ev deterjan imalathanesi çıktı

Şanlıurfa'da Suriye uyruklu bir kişinin evinde çok sayıda plastik bidon ve beyaz toz fark eden komşuları paniğe kapılarak, polise ihbarda bulundu. "Evde bomba imal ediliyor" ihbarını alınca eve baskın düzenleyen polis, evde kaçak deterjan ve şampuan imalathanesi buldu.

Sitene Ekle

DHA

Şanlıurfa'da, Suriye uyruklu Ali El Ali'nin evinde çok sayıda plastik bidon ve beyaz tozları fark eden vatandaşlar, polise "evde bomba imal ediliyor" ihbarında bulundu. Bunun üzerine baskın yapılan ev Kaçak deterjan ve şampuan imalathanesi çıktı. Evde 4 ton deterjan ve şampuan yapımında kullanılan hammadde bulundu.

Cengiz Topel Mahallesi 96'ıncı sokakta oturan Suriyeli Ali El Ali'nin tek katlı bahçeli evinde çok sayıda plastik bidon ve beyaz tozu gören vatandaşlar, "evde bomba imalatı" yapıldığı şüphesine kapılarak polise ihbarda bulundu.

Polisler, girdikleri evde yaptıkları aramada kaçak temizlik malzemesinin üretildiği bir depoyu buldu. Evde bulunan plastik bidonları kontrol eden polis, bomba yapımında kullanılan herhangi bir malzeme bulamazken, 4 ton deterjan ele geçirdi.

Bunun üzerine polis, Haliliye Belediyesi zabıta ekiplerini olay yerine çağırdı. Piyasadaki deterjan ve şampuanların sahtesini ürettiği belirlenen Ali El Ali hakkında cezai işlem yapılırken, zabıtalar çok sayıda plastik bidon, deterjan ve şampuan kutuları, bu malzemelerin yapımında kullanılan üretim ve dolum makinesi ile pres makinesine imha edilmek üzere el koydu. Haksız kazanç elde ettiği öğrenilen Suriye uyruklu Ali El Ali'nin evi de mühürlendi.

 


Bilgi Yarışması"Neler Oluyor Bize" adlı parçasıyla tanınan sanatçı kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
  Alfabemizde kaç tane sesli harf vardır?
  A
  7
  B
  5
  C
  8
  ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
  İlginizi ÇekebilirX