16 Eylül Cts Program:
Kapı açılış: 12.00
19.15 - Kolektif İstanbul konseri
21.00 - Kedi - filmi gösterimi 
(Ceyda Torun imzalı belgeselde başrolde İstanbul sokakları ve kediler var.) 

17 Eylül Pazar Program:
Kapı açılış: 12.00
19.15 - Sattas İstanbul konser
21.00 - Rock'n Roll - filmi gösterim
(Başrollerini Guillaume Canet ve Marion Cotillard'ın üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda da Canet'ın kendisi oturuyor.) 

İstanbul'un en köklü ve son yıllarda en çok yıldızı parlayan semtlerinden biri olan Bomonti, kısa sürede kültür sanat hayatımızın ve eğlencenin de merkezi olmayı başardı. Birçok önemli markanın geliştirdiği konut projeleri ile tercih edilen bir semt olan, açılan yeni lezzet duraklarıyla gastronomik açıdan da dikkat çeken Bomonti'nin artık bir de festivali var. 

Şişli Belediyesi'nin desteğiyle, Gorillaz ve Pink Milk organizasyonu ile 16-17 Eylül 2017 tarihlerinde semtin 'organik pazarı' ve 'antika pazarı' olarak bilinen en işlek yerlerinden biri olan Feriköy pazarı otopark alanında gerçekleşecek olan Bomonti Sokak Festivali, semt ile özleşerek uzun soluklu bir festival haline gelmeyi amaçlıyor.

Gündüz saat 12'den itibaren başlayacak ve yaklaşık 12 saat sürecek ücretsiz festival gün boyunca katılımcılarına eğlence vaadediyor. Bomonti Sokak Festivali, sonbaharı ve yeni bir eğitim dönemini karşılamaya hazırlandığımız haftasonu boyunca rengarenk özel bir dekorasyonla katılımcılara karnaval tadında bir program sunmaya hazırlanıyor.

Sokak müzisyenlerinden gün boyu canlı müzik dinleyebileceğiniz 2 günlük festivalde, çeşitli sokak lezzetleri, tasarımcılar, çocuklar için oyun alanı, çeşitli aktiviteler, atölyeler, söyleşiler, ünlü dj'ler ve dansçılardan performanslar sizleri bekliyor. Gün boyu süren etkinlikler akşam saatlerinde Sattas ve Kolektif İstanbul konserleri,  Kedi ve Rock'n Roll filmlerinin gösterileceği açık hava sineması ile sona erecek.