21.10.2011 - 02:30 | Son Güncelleme: 21.10.2011-2:30 A-A+

Bon Jovi yoksullar için restoran açtı

Jon Bon Jovi Vakfı’nın açtığı restoranda müşteriler ekonomik güçlerine göre ödeme yapacak. Parası olmayan borcunu ödemek için restoranda çalışacak...

Bon Jovi yoksullar için restoran açtı

KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Amerikalı ünlü şarkıcı Jon Bon Jovi, New Jersey’de yoksullar için bir restoran açtı.
Şu sıralar, eşi Dorothea ile birlikte kurduğu ve Soul Kitchen in Red Bank ismini taşıyan restoranından başka hiçbir yerde yemek yemeyen ünlü müzisyen, restoranın aşevi etiketi olmadan yoksul insanlara sıcak yemek yardımında bulunacağını açıkladı. Mönüsünde fiyat belirtilmeyen restoranda müşteriler, güçleri oranında ödeme yapacak. Hiç parası olmayanlar ise borçlarını ödemek için restoranda çalışacak.
Restoranın yapımını, geçtiğimiz yıllarda yoksullara 260 adet ev inşa eden Jon Bon Jovi Vakfı üstlendi.

Bulaşık yıkıyor, yerleri temizliyor
Yumurta bile pişirmekten aciz olduğunu söyleyen Bon Jovi ise restoranla ilgili olarak, “Ekonominin kötüye gittiği bugünlerde, New Jersey’de yaşayan altı insandan birinin gece aç olarak yatağa girdiğini öğrendim. Bence bu Bon Jovi Vakfı’nın atması gereken bir adımdı ve yaptı” dedi.  Restoranın bir çorbacı olmadığını vurgulayan müzik adamı Bon Jovi sözlerini, “Buraya altınlarınız, mücevherleriniz olmadan gelip kızartmalar ve burgerler yerine sağlıklı ve lezzetli şeyler yiyebilirsiniz ve asla bir ödeme de yapmak zorunda değilsiniz” şeklinde sonlandırdı.
Bon Jovi’nin bulaşık yıkayıp, yerleri temizleyerek çalışanlarına destek vereceği restoranın yapımı bir yıl sürdü ve 250 bin dolara mal oldu.

Etiketler
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.