11.11.2017 02:30 | Son Güncelleme:
EKONOMİ SERVİSİ

Borçelik Gemlik’te AR-GE merkezi açtı

Türkiye’nin ilk özel ve en büyük galvanizli çelik üreticisi Borçelik, geleceğin yeni nesil ürünlerini geliştireceği ve Endüstri 4.0 dönüşümünü gerçekleştireceği çalışmalarını tek çatı altında yürüteceği Ar-Ge (araştırma ve geliştirme) merkezini açtı.

Borusan Grubu bünyesinde bulunan Borçelik, yenilikçi ve yüksek katma değerli ürünlerini geliştirmek üzere Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk Ar-Ge merkezini Gemlik’te açtı. Bugüne kadar araştırma geliştirme projelerine toplam 20.3 milyon TL yatırım yapan Borçelik, dünya pazarlarında ihtiyaç duyulan, rekabetçi ürünleri müşterilerine sunmayı hedefliyor.

Borçelik’in Ar-Ge Merkezi; yenilikçi ürünlerin geliştirilmesinin yanı sıra, Endüstri 4.0 dönüşümü ile de operasyonel süreçlerde dijitalleşmeye adım adım ilerlenmesini sağlıyor.

Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır, Ar-Ge stratejilerinin merkezine koydukları değerlerin altını çizerek, “En önemli farkımız, ArGe çalışma alanımızı sadece ürün ve malzeme ile sınırlı görmeyip süreçlerimizi, teknolojilerimizi ve ürünlerimizi birlikte geliştirmeye odaklanan bir ArGe çatısı kurmuş olmamızdır” dedi.

44 araştırmacı var

Hizmet verdikleri sektörlerin başında otomotiv ve beyaz eşya olduğunun altını çizen Çakır, her iki sektörde de pazar lideri olduklarını söyledi.

Borusan Grubu Teknoloji Geliştirme ve ArGe Genel Müdürü Dr. Murat Yıldırım; Borusan’ın bir süredir devam eden teknoloji esaslı dönüşümünün her alanda geleceği yakalamayı hedeflediğini ve bugüne kadar yapılan çalışmalar ile grup şirketlerinde ArGe ve teknoloji geliştirme alanında çok ciddi mesafe alındığını ifade etti.

Yıldırım, üretim süreçlerinin de, Endüstri 4.0 esasları çerçevesinde, son derece verimli ve akıllı süreçler ile yürütüleceğini ifade etti.

Bugüne kadar birçok yenilikçi projeye imza atan Borçelik Ar-Ge Merkezi’nde, 44 araştırmacı çalışıyor.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy1
EtiketlergemlikBorusan